MEB'den öğretmene soru: Besmelenin İngilizcesi ne?

Milli Eğitim’in öğretmenler için düzenlediği sınavdan sorular: 'Allah’ın varlığını bize kanıtla? Bismillahirrahmanirrahim’in İngilizcesi nedir?”

Yayınlanma: 07.04.2016 - 21:32
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aday öğretmenlikten asil öğretmenliğe geçiş için düzenlediği sözlü sınavda, öğretmen adaylarına skandal sorular yönelttiği ortaya çıktı. Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir’in aktardığı bilgiye göre Muş’ta branşı İngilizce olan bir öğretmen adayına “Bismillahirrahmanirrahim’in İngilizcesi nedir? Şarap ve kilise kelimelerini nasıl öğretiyorsun? Allah’ın varlığını bize kanıtla” soruları yöneltildi. Bakanlığık geçen yıl şubat ayında 14 bin öğretmenin atamasını yaptı.

Aday niteliği ile göreve başlayan öğretmenler, asil öğretmenliğe geçiş için sözlü sınava girdi. Eğitim İş Başkanı Veli Demir’in edindiği bilgilere göre, 81 ilde yapılan bu sözlü sınavlarda öğretmen adaylarına skandal sorular soruldu. Demir’in verdiği bilgiye göre, Muş’ta 24 Mart tarihinde branşı yabancı dil olan bir aday öğretmene sözlü sınavda şu sorular soruldu: Bismillahirrahmanirrahim’in İngilizcesi
nedir? Allah’ın varlığını bize kanıtla?...

İşte o soruların tamamı...


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler