Meral Akşener İYİ Parti'nin oy oranını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti'nin çok önemli bir seçmen potansiyeli yakaladığını belirterek, ciddi bir kamuoyu araştırma şirketine yaptırdıkları ankette "oy vereceğim" diyenlerin yüzde 19 civarında olduğunu söyledi.

Yayınlanma: 11.11.2017 - 12:17
Abone Ol google-news

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, bugünkü köşesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmesi taşıdı. Bulut, Akşener'in yaptırdıkları ankette İYİ Parti'ye "oy vereceğim" diyenlerin yüzde 19 civarında olduğunu söylediğini aktardı.

Bahçeli'nin en çok önem verdiği Belediye Başkanı MHP'den istifa etti                 

Arslan Bulut'un yazısının ilgili bölümüş şöyle:

Akşener, İyi Parti'nin çok önemli bir seçmen potansiyeli yakaladığını, ciddi bir kamuoyu araştırma şirketine yaptırdıkları ankette "oy vereceğim" diyenlerin yüzde 19 civarında olduğunu, buna yakın bir oranda da "oy verebilirim" diyenler bulunduğunu, Türkiye'nin geleceği adına bu şansın iyi değerlendirilerek bu gücün ve emeklerin heba edilmemesi gerektiğini söyledi.

Partisinin resmi kuruluş sürecinde çok ciddi bir engelleme yapılacağını öğrendiğini, bu sorunu aşmak için bizzat girişimde bulunduğunu anlatan Akşener, yazılmamak kaydıyla önemli bilgiler verdi.

Akşener, yeni sistemde kendisinin milletvekili adayı olmayacağını da belirterek, "Benim önceliğim, İyi Parti'nin parlamentoda çok güçlü ve nitelikli bir kadro ile temsil edilmesidir." dedi ve uyarılarımın yerinde ve zamanında olduğunu, eleştirilerden çok faydalandığını belirtti.

Akşener, son olarak "Bakın ne söyleyeceğim, İyi Parti'nin kuruluş sürecinde, hiçbir yabancı misyon temsilcisi ile görüşmedim, ayrıca hiçbir gizli görüşme de yapmadım." dedi.

Akşener, bu sözlerle herhalde "Proje Parti" eleştirilerine cevap vermek istedi.

***

Tayyip Bey'e Misakımilli sorusu!

Tayyip Erdoğan, "Birileri çıkmış biz Atatürk'e Atatürk dedik diye bir sürü senaryolar yazıyor. Söylemi Marksist, faşist çevrelerin tekeline mi bırakacağız." dedi.

İyi de daha düne kadar "Atatürk" demeye diliniz varmıyordu. Üstelik "iki sarhoş"tan bahsediyordunuz. Şimdi Cumhurbaşkanı olarak, hatadan dönmeniz, Türkiye'nin kurucusuna sahip çıkmanız bizi çok memnun eder. TRT'de hâlâ çizgi filmde bile kötü adamla Atatürk eşleştiriliyor? Önce kadrolarınızı eğitmeniz gerekiyor mu?

Yine "Ülkemizin bugün güney sınırlarında yaşadığı güvenlik sorunlarının en önemli sebebi, Misakımilli'den verilen tavizlerdir." diyorsunuz. O zaman da Şeyh Sait isyanı ile devletin tamamı çökertilmek istenmişti.

Türkiye, Kerkük-Musul'u bu yüzden kaybetmişti. Bunu niye söylemiyorsunuz?


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler