MHP'li Vural'dan 'Beyaz Toros' tepkisi: Başbakan mafya reisi gibi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Beyaz Toroslar' sözlerine tepki gösterdi. Vural, "Başbakan bir mafya reisi gibi, çete reisi gibi bu sözleri kullanması anlaşılıyor ki AKP'nin tek korkusu 7 Haziran'da kendisine kesilen cezanın daha büyüğünün kesilmesidir" dedi.

Yayınlanma: 21.10.2015 - 16:22
Abone Ol google-newsBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Van mitinginde, "Ak Parti iktidardan inerse buralarda terör çeteleri ya da eskiden olduğu gibi Beyaz Toroslar dolaşacak" sözleri ile başlayan taştırma sürüyor. MHP Grup Başkanvekili, İzmir Milletvekili Oktay Vural, bu konuşmayı değerlendirirken şunları söyledi:

"Bu halkı tehdit demektir. Yani gerçekten bir Başbakan'ın AKP'nin iktidar olmaması halinde Beyaz Toroslar'la vatandaşı tehdit etmesi, bundan önce '400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün' diyen zihniyetin bir yansımasıdır. Şimdi ben soruyorum. Beyaz Toroslar'ı nerede hazırladınız? Ekipleri kimlerdir? Kime yönelik kaos oluşturacaksınız? Kime yönelik baskı şiddet oluşturacaksınız? Siz giderseniz dinleme, izleme, fişleme ekipleriniz gider. Siz giderseniz haram paracılar gider. Siz giderseniz PKK gider, İŞID gider. Siz giderseniz canlı bombalar gider. Medya baskısı biter, vatandaş gerçekleri öğrenir. AKP'nin bir hukuk devletinde Başbakan aracılığıyla adeta vatandaşı tehdit edecek çeteler oluşturulduğunun itirafıdır. Vatandaşı tehdit ederek, korkutarak, sindirerek tek başına iktidar peşindeler. '400 vekil verin anayasayı değiştireceğim' diyenler şimdi Toroslor'la tehdit etmek suretiyle tek başına iktidar tehdidi savuruyor. Bu vahimdir. Beyaz Toroslar'ı nerelerde kullandınız? PKK ile görüşürken Kandil'e kriptolu telefonlar gönderirken, KCK ile görüşürken bu Toroslor'ı kullandınız mı? Başbakan bir mafya reisi gibi, çete reisi gibi bu sözleri kullanması anlaşılıyor ki AKP'nin tek korkusu 7 Haziran'da kendisine kesilen cezanın daha büyüğünün kesilmesidir. Bu kesilirse Türkiye'de toplumsal siyasi istikrar da yapısallaşır."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler