Muğla’da görüldüğü iddia edilen 'fairy elin'in sırrı ortaya çıktı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde görüldüğü iddia edilen cismin bir heykeltraş sanatçısının eseri olduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma: 14.07.2017 - 17:22
Abone Ol google-news

<video:781408>

Muğla'nın Ortakent - Yahşi Mahallesinde oturan Gülsevin Alemdar, fotoğrafını çektiğini iddia ettiği 'Fairy Elin' denilen cismin deviantart.com adlı sitede Sch1itzie kullanıcı adına sahip bir heykeltraş tarafından yapılmış küçük bir heykelcik olduğu ortaya çıktı. Sch1itzie 'Mumyalanmış Peri' ismini verdiği çalışması paylaşırken, fotoğrafın altında, 'İlk mumyalanmış peri denemem' notunu düştü.

'Fairy Elin'i gördüğünü iddia eden Gülsevin Alemdar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dışarı çıkacaktım. Arabama binmeden önce denizi izlemek istedim. Alaca bir karanlık vardı. Bir ışık gördüm döne döne geldi. Ben ateş böceği zannettim. Elimin üstüne bir şey konduğunu hissettim ama ne bir ağırlık vardı nede bir sıcaklık. Ben ne olduğunu görmedim cismin. Kolumda bir uyuşukluk oldu, kalbime kadar. Elimi telefonuma attım ışık yakmak için fotoğraf çekmişim. Flaş patlayınca kalktığını gördüm. Işık şeklinde tekrar döne döne gitti. Elimdeki uyuşma yaklaşık 10 dakika sürdü. Daha sonra ruhuma iyi gelen bir pozitif enerji aldığımı hissettim. Bu olayı tamamen unuttum. Ne ailemle ne de dostlarımla hiç paylaşmadım. Mayıs ayında oldu bu olay. Bu ay torunlarım geldi ziyarete. Torunlarımla paylaştım bu olayı. Fotoğrafa baktıktan sonra Haktan beye ulaştık” dedi.

"FOTOĞRAF TAMAMEN GERÇEK"

Sirius uzay bilimleri araştırma merkezi başkanı Hakan Akdoğan ise fotoğrafın tamamen gerçek olduğunu ifade ederek, “Fotoğrafın analizini yaptık. Bana ulaştı olay. Fotoğrafın detaylı analizini yaptık. Piksellerin teker teker ayrışımını yaptı. Fotoğrafta onama var mı diye. Bu çok önemli bir olay burada hareketli cisimler görünüyormuş zaten. Bodrum bu konuda çok hareketli, bizim araştırma merkezimize yüzlerce ihbar gelir bu bölgeden. Bu yaşanan olay Türkiye’de ilk defa fotoğraflanıyor. Dünyada birkaç örneği var fotoğraflı olarak. Bu tür literatürde olan bir canlı” ifadelerini kulandı.

ELİMİZDE SOMUT BİR KANIT OLDU

Sirius uzay bilimleri araştırma merkezi başkan yardımcısı Erhan Kolbaşı bu canlı türünün çekilmesi çok önemli bir olay olduğunu söyleyerek, “Boyutlar arası birçok yaşam formu var. Evreni birçok varlıkla paylaşıyoruz. Bu varlıkta onlardan bir tanesi. Çok güzel ve net, somut bir kanıt var elimizde. Dünya literatüründe de olan bir şey bu canlı. Türkiye’de ilk kez görüntülendi. Dünyada da önemli bir yeri olacak bu fotoğrafın. Algılarımızı açık tutmamız lazım bu konularda. Bu fotoğraf çok önemli” dedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler