Sabah yazarına göre Akar, Gül’e bakın ne anlatmış!

AKP hükümetinin kontrolündeki Sabah’ın Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Genelkurmay Başkanı Akar’ın Abdullah Gül’e yaptığı helikopterli ziyaretinin perde arkasını kaleme aldı. Müderrisoğlu’na göre “devlet duyarlılığı ve hemşerilik bağı”yla yapılan ziyarette Gül’e yeni sistem anlatılmış, “kırgın olmaması” istenmiş, Erdoğan ile görüşmesi tavsiye edilmiş ama siyasete girilmemiş!

Yayınlanma: 17.05.2018 - 12:06
Abone Ol google-news

Müderrisoğlu, Sabah’ta bugün yayınlanan köşesinde, Gül’ün bahçesine helikopterli ziyarete ayırdığı bölümde, şu satırları kaleme aldı:

“Gelelim bir başka ciddi konuya... Her ne kadar geride kalmış gibi görünse de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gerçekleşen o ziyaret, belirli mahfillerde çok speküle edilmişti. Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ın, Gül’le görüşmesinden bahsettiğim çok açık…”

SİYASET KONUŞULMAMIŞ!

“Anlaşılan o ki Org. Akar, sivil kıyafetle gittiği o ziyarette devlet duyarlılığı ve hemşerilik bağı arasında bir denge tutturmuş.

O onu dedi, bu bunu dedi” üzerinden Erdoğan ile Gül arasında açılan mesafenin, bilhassa Gül tarafındaki duygusal kırılmaların, devlet meselelerinde bir kırılmaya dönüşmemesi gereğine işaret edilmiş. İddia edildiği gibi siyaset de yapılmamış!

MEMLEKET İÇİN GÖRÜŞÜN

Yeni hükümet sistemine geçiş sürecinin dikkatli yönetilmesinin ülkenin geleceği açısından değeri vurgulanmış. Erdoğan ve Gül’ün, ihtiyaç halinde doğrudan temasa geçmelerinin memleket için faydalı olacağına dair nezaket cümleleri kurulmuş. Olmaz ama... Dikte edici bir üslup da takınılmamış.”

 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler