Sanat iptal

Terör olayları ve şiddetin tırmanması nedeniyle pek çok kültür sanat etkinliği iptal edildi ya da ertelendi. Konseri ya da gösterisi ertelenen sanatçılar arasında Fazıl Say, Cem Yılmaz ve Sibel Can gibi isimler var.

Yayınlanma: 11.09.2015 - 07:06
Abone Ol google-news

Son günlerde Türkiye’nin pek çok yerinde yaşanan ölüm ve şiddet vakaları üzerine kültür sanat kurumları ve sanatçılar tarafından planlanmış birçok etkinliğin de iptal veya erteleme haberleri gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Fazıl Say’ın üniversite burs projesi yararına 18 Eylül’de vereceği, İstanbul Maslak’taki TİM Show Center’da düzenlenecek olan “Bir Işık da Siz Yakın” isimli piyano resitali, daha sonra belirlenecek bir tarihte gerçekleştirilecek. Cem Yılmaz’ın yeni filmi ‘Ali Baba ve Yedi Cüceler’in 29 Ekim olan vizyon tarihi ise, 15 gün ileri alınarak 13 Kasım’a ertelendi. Yine, Sibel Can’ın İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 12 Eylül’de gerçekleşmesi gereken konseri 10 Ekim tarihine alınırken, yarın İstanbul Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek olan İstanbul Blue Night imzalı Skyrillex adlı konser de iptal edildi. Bunun yanı sıra, 13 Eylül Pazar günü Babylon Kilyos’ta yapılması beklenen Compass: A Day At The Beach etkinliği ile, 20 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanan Color Sky 5K İstanbul Renkli Koşusu da daha sonra belirlenecek bir tarihe ertelenirken, 1-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen Uluslararası Edirne Film Festivali ise 1 Kasım’daki genel seçim sonrasına ertelendi. Volkswagen Arena’da bu akşam yapılması beklenen Jessie J konseri de iptal edildi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler