Saray’da bir iç savaş çığırtkanı... 'Her eve silah' istedi

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi’nin sosyal medya hesabından “Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart” paylaşımı yapması tepki çekti. CHP’li Özgür Özel, “Türkiye iç savaşa sürüklenir” uyarısında bulundu.

Yayınlanma: 24.06.2017 - 05:53
Abone Ol google-news

15 Temmuz darbe girişimi ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’un darbeye karşı ruhsatlı silahın önünün açılacağını söylemesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de destek verdiği silahlanma çağrılarına bir yenisi daha eklendi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün çiftçilerle yaptığı iftarın ardından yaptığı konuşmasında “Savunma alanında, her şeyimizi kendimiz yapmadan bize huzurlu bir uyku yok” ifadelerini Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından alıntılayarak paylaşan Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi, “Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart” paylaşımı yaptı.

‘Saray eliyle...’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir yıl içinde üç terfi alan Safi’nin silahlanma çağrısına tepki gösterdi. “Ak silahlanma”nın Saray danışmanları eliyle dolaşıma sokulduğunu aktaran Özel, “Anadolu deyimiyle ‘Anası neyse danası o oluyor.’ Cumhurbaşkanlığı danışmanları da aynı kin ve nefrete ortak olmuş durumdalar” dedi. “Ak silahlanma’ provakasyonunun tehlikesinin altını çizen Özel, “Türkiye’yi iç savaşa sürükleyebilir. Sürekli evlerde silahlı çatışma doğurabilir. Son derece tehlikeli” değerlendirmesinde bulundu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler