Seçim rüşveti kepçeyle soğan

Zonguldak'ın Kozlu İlçesi'nde AKP'li belediye, seçim öncesi halka 2 TIR dolusu 50 ton ücretsiz soğan dağıttı.

Yayınlanma: 28.05.2015 - 06:33
Abone Ol google-news

Kozlu'da, belediyenin resmi plakalı kamyonet ve iş makineleriyle esnaf ve evlere 25 kiloluk çuvallarda yaklaşık 50 ton kuru soğan dağıtıldı. Soğanların büyük bölümü esnaf ve vatandaşlara belediye görevlileri tarafından teslim edildi. Bazı vatandaşlar da kendi imkanlarıyla belediye şantiyasindeki soğanlardan alarak ev ve işyerlerine götürdü.

Belediyeden aldığı 1 çuval soğanı evine götürmek için durakta araç bekleyen bir kadın, "Belediyeden aldık. Gidip 'Soğan dağıtılıyormuş' dedik, bize de verdiler. Bize haber verdiler. Neden dağıtıldığını bilmiyorum ama seçimler için herhalde. Seçim yaklaşıyor ya ondan" dedi.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ
CHP İlçe Başkanı Yaşar Balcı, seçim öncesi halka ücretsiz soğan dağıtılmasına tepki gösterdi. Soğanların dağıtılma şeklinin ve zamanlamasının yanlış olduğunu ifade eden Balcı, şöyle konuştu:
"Belediyenin kepçeleriyle, alenen sağda solda ihtiyacı olana olmayana soğan dağıtıldı. Bu düşündürücüdür. Bu siyasi rant değil de nedir? Seçimden sonra dağıtılsa ne olurdu? Madem böyle bir şey yapılacak, mahalle muhtarları ihtiyacı olanları belirlesin ve onlara götürülüp teslim edilsin. Biz insanların rencide edilmesine karşı çıkıyoruz. Belediyenin arabasıyla soğan dağıtıyorsun. Bir nevi 'Biz size soğan veriyoruz, siz de bana oy verin' demek bu. Soğan dağıtmakla insanların karnı doymuyor. Soğanın yanında yarın başka ne verecekler onu da merak ediyorum."

SEÇİM NEDENİYLE DAĞITILMASI SÖZ KONSU DEĞİL
Halka ücretsiz soğan dağıtımını 6 ay önce planladıklarını söyleyen AKP'li Belediye Başkanı Ertan Şahin, "Mahallelere kendi araçlarımızla, parti, siyaset hiçbir şey gözetmeden halkımıza yardımcı olma adına bu soğanları dağıttık. Seçim nedeniyle dağıtılması söz konusu değil" dedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler