Selahattin Demirtaş: Haysiyet olsa bugün istifa eder

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ta Hacı Lokman Birlik'in cenazesinin sürüklenmesiyle ilgili konuştu.

Yayınlanma: 05.10.2015 - 12:13
Abone Ol google-news
<video:381738>

<video:381422>

Frankfurt'tan İstanbul’a gelen Selahattin Demirtaş, Şırnak’ta Hacı Lokman Birlik'in cenazenin sürüklenmesiyle ilgili konuştu.

Demirtaş, "İnsanlık dışı bir olay. İnsanlığın bu kadar ayaklar altına alınması yerlerde sürünmesi gerçekten vahşet boyutunda uygulamalar yapılması normal değil. Başbakanın açıklamaları da tatmin edici olmaktan çok uzak. Neredeyse yerde sürüklenen kişiyi suçlayan ifadelerle başlayan bir cümle kurması ayrıca bir utançtır. O sadece kameraya yansıyan bir vaka. Orada her gün aşağı yukarı benzer olaylar, vakalar yaşanıyor.

Davutoğlu’ndan geceyarısı mesajı

"ÖLÜYE ONU YAPANLARIN DİRİYE NELER YAPABİLECEĞİNİ SİZ DÜŞÜNÜN"

Ölüye onu yapanların diriye neler yapabileceğini siz düşünün. Ben burada bütün güvenlik güçleri böyledir bu uygulamaları yapıyor demiyorum. Aşağı yukarı uygulamaları budur. Yıllardır böyledir. Sadece Türkiye’nin batısı bundan haberdar değil. Şimdi görüntüler sadece ortaya çıktı. Bunu nasıl örtbas edeceklerdi. İki müfettiş göndermişler oraya. İçişleri Bakanı'nda haysiyet olsa, onur olsa bugün istifa ederdi zaten seçilmiş biri değil. İstifa eden en azından böyle bir vahşet uygulamasına tepki koyardı. Bunlarda o onur namına bir şey yok. Hükümette bu yok, başbakanda bu yok." diye konuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2015/10/5/381469_cover_mainslider_big.jpeg?lastModified=1444012416103


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler