Sıla Özcan Deniz'li Coca Cola reklamı için ilk kez konuştu

Coca Cola reklamı ile son günlerde adından sıkça söz ettiren Sıla'ya Özcan Deniz reklamı sorulunca bakın nasıl cevap verdi.

Yayınlanma: 13.05.2015 - 11:36
Abone Ol google-news

<video:269839>

Özcan Deniz’le oynadığı Reklam filminden sonra hayranları tarafından adeta topa tutulan Sıla, önceki gün Boğaziçi Üniversitesi’nde Eğlence Ekonomisi Zirvesi’ne katıldı.

Ünlü şarkıcı, öğrencilerin “Reklamdan sonra yapılan olumsuz yorumlar sizi nasıl etkiledi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “İfade özgürlüğü diye inlerken olumlu yorumları kucaklayıp olumsuz yorumlara üvey evlat muammelesi yapılamaz. Bir özgürlük vurgunu olarak; tüm olumlu olumsuz eleştirilerin önünde saygıyla eğiliyorum. Bu stres yüzünden hastaneye kaldırıldığım da doğru değil. Gıda zehirlenmesi yaşadım.”

REKLAMDAN NE KADAR ÜCRET ALDILAR?

Özcan Deniz ve Sıla’nın plajda romantik bir atışma yaptığı Bollywood temalı reklam filmi hakkında sosyal medyada çok sayıda olumsuz yorum ve eleştiriler yapıldı. Özcan Deniz'in ''Ağğğççç bi koka kola'' deyişi sosyal medya kullanıcılarının dilinde.

Hindistan esintileriyle çekilen 3 dakikalık klipte kullanılan şarkı Hintli şarkıcı Venka Tesh Raja'nın “Why This Kolaveri Di" şarkısından uyarlandı.

NE KADAR ÜCRET ALDILAR?

Müziğin üzerine Türkçe sözleri Özlem Küçükyılmaz'a ait. Özcan Deniz'in reklam filmi karşılığında 1.5 milyon TL, Sıla'nın 700 bin lira aldığı önü sürülüyor.

HİNTLİ KOREOGRAFTAN 1 HAFTA DANS DERSLERİ ALMIŞLAR

Öte yandan Hürriyet magazin yazarı Cengiz Semercioğlu, tartışılan reklam filmiyle ilgili edindiği yeni bilgileri okurlarıyla paylaştı:

"Meğer bu reklam filminden önce Özcan Deniz ve Sıla, bir hafta boyunca Baba Bashkar adlı Hintli koreograftan dans dersleri almış...

Baba Bashkar aynı zamanda reklam müziğinde kullanılan "Why This Kolaveri Di" adlı şarkının yer aldığı "3 Moonu" adlı filmin koreografıymış...

Coca Cola Türkiye, "Why This Kolaveri Di" adlı şarkının kullanımı için telif ödemiş...

Benim sahneleri araklanmış dediğim "3 Moonu" filminin de zaten genel ruhundan esinlenilmiş, bu film referans alınmış...

BİR HAFTA DEĞİL BİR AY ÇALIŞTIRMALIYDI

Bu filmin koreografı olan Baba Bashkar da benzer dansları Sıla ve Özcan'a yaptırmış...

Bu müziğin üzerine Türkçe sözleri yazansa genel kanının aksine Sıla değil, Özlem Küçükyılmaz'mış...

Eminim bu reklam filminde en çok zorlanan da Hintli koreograf Baba Bashkar olmuştur...
Çünkü bizimkilerin Hintli gibi dans etmesine, hele bazı sahnelerde yaptığı hareketlere hâlâ ısınamadım...

Çünkü Bollywood'daki bu danslarda kitsch ve eğlence bir aradadır...

Evet Özcan Deniz ve Sıla reklam için yapılan araştırmalarda en üst sıralarda çıkmış olabilirler ama ben hâlâ ikisinin de 'ağır abi' ve 'ağır abla' takıldıklarından, o dans sahnelerinde olması gereken 'fırlamalığa' oturmadıklarını düşünüyorum...

Belki de Baba Bashkar, bir hafta değil bir ay çalıştırmalıydı bizimkileri..."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler