CHP'nin İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya adayları belli oldu

CHP Parti Meclisi'nde yapılan oylamanın sonucuna göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Zeydan Karalar oldu.
Yayınlanma tarihi: 18 Aralık 2018 Salı, 16:19
<video:1174356>

[Haber görseli]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. PM'de yapılan oylamanın ardından adaylar da netleşmeye başladı.

CHP PM'de yapılan oylamanın sonucuna göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar oldu.

CHP PM'deki oylamada; Mansur Yavaş'a 45 üye 'evet' derken 12 üye ret oyu kullandı, 1 üye ise çekimser kaldı.

MANSUR YAVAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'E TEŞEKKÜR

Mansur Yavaş, adaylığının kesinleşmesinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun. Allah’ın izni, halkımızın takdiriyle Cumhuriyetimizin kalbi Güzel Ankara’ya hizmetkar olmaya talibim. Parti ayrımı yapmaksızın tüm Ankaralılara teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Ekrem İmamoğlu, adaylığının açıklanmasının ardından kameraların karşısına geçerek, "İstanbul'un geleceği ve mutluluğu için yola çıkıyoruz. Beylikdüzü'nde olduğu gibi tüm İstanbulluların kalbini kazanmayı amaçlıyoruz. Allah beni ve hiçkimseyi mahçup etmesin" dedi. İmamoğlu Twitter hesabından da açıklama yaparak "İstanbul’un geleceği ve İstanbulluların mutluluğu için yola çıkıyoruz. Beni bu göreve layık gören partime, genel başkanımıza ve tüm İstanbullulara içtenlikle teşekkür ediyorum." dedi.

MUHİTTİN BÖCEK: OTURAN DEĞİL, ÇALIŞAN ANTALYA'YA HAZIR OLUN

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçilen Muhittin Böcek ise Twitter hesabından açıklama yaptı. Böcek, tweetinde "20 yıldır Konyaaltı'nda birlikte başardık! Şimdi de hayatımı adadığım Antalya'da birlikte başarmaya geliyorum. Sn. @kilicdarogluk 'na, örgütümüze ve Sn. @meral_aksener’e teşekkür ediyorum. Oturan değil, çalışan Antalya'ya hazır olun. Şimdi çalışma zamanı. #BizBirlikteYaparız

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kemal Kılıçdaroğlu