HDP'den 'seçim hükümeti' için flaş açıklama

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, "Seçim hükümetinde yer almaktan kaçınmayacağız, sorumluluk üstleneceğiz" dedi.
Yayınlanma tarihi: 18 Ağustos 2015 Salı, 15:56

[Haber görseli]

"Barışa dair bir program, konsept önümüzde geldiğinde kapımızın herkese açık olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Seçim hükümetinden kaçınmayacağız. Seçmen iradesinin sandığa özgürce yansıyabileceği bir atmosferde seçime gidilmesi konusunda elbette sorumluluk üstleneceğiz" diyen Bilgen, "Farklı siyasi partilerin öncelikleri ve Türkiye'de barışa dair yaklaşımındaki farkları çok net görüyoruz. Biz istemezuk tarzı bir siyasetten yana değiliz" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE FİİLEN DARBE SÜRECİ YAŞIYOR ŞEHİRLERDE OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLİYOR"

Türkiye'nin fiilen darbe süreci yaşadığını söyleyen Bilgen, "Somut bir sorun var önümüzde. Türkiye fiilen darbe süreci yaşıyor. Şehirlerde olağanüstü hal ilan ediliyor. Bu ortamdan çıkmak ve bir an önce herkesin can güvenliğini sağlanması için ne gerekiyorsa onu yapmak gerektiğini düşünüyorum" dedi.

"CENAZE TÖRENLERİNDE AİLELERİN FERYADINI DUYMAZLIKTAN GELMEK HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN HAKKI DEĞİLDİR"

Bilgen, "Cenaze törenlerinde ailelerin feryadını duymazlıktan gelmek hiçbir siyasetçinin, hiçbir siyasi partinin hakkı değildir. Böyle bir şeyi biz kabul etmiyoruz. Türkiye'nin güven içerisinde seçime gitmesi gerektiği ile ilgili bir irade 23 Ağustos'ta netleşirse, önümüzdeki günlerde başka bir alternatif ortay çıkmazsa biz güven ortamı içerisinde seçime gidilmesi konusunda üzerimize düşüneni yapacağız" ifadelerini kullandı.

A+ A-