AKP mitinginde "Atatürk anıtının önü kapatıldı" iddiası!

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen AKP mitinginde, meydandaki Atatürk Anıtı'nın önüne platform kurularak kapatılması tepki çekti. Miting alanından çekilen bir fotoğrafı da MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan sosyal paylaşım sitesinden paylaştı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2014 Cuma, 22:57

[Haber görseli]

Darıca'da akşam saatlerinde AKP'nin yeniden aday olarak gösterdiği Belediye Başkanı Şükrü Karabacak için miting düzenledi. Miting için Cumhuriyet Meydanı'na platform kuruldu. Platformun ön tarafına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Belediye Başkan Adayı Şükrü Karabacak'ın posterleri asılırken, Atatürk Heykeli'nin önü de kapatıldı. Mitinge Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP adayı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP il ve ilçe yöneticileri de katıldı.

Miting alanında Atatürk Heykeli'nin önünün kapatılması tepki çekti. Bu duruma bazı vatandaşlar tepki gösterirken fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

Atatürk Heykeli'nin önünün kapatılmasına bir tepki de MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'dan geldi. Milletvekili kişisel hesabından, 'AKP Darıca mitinginde Atatürk Anıtı'nın önünü böyle kapattılar' yazısıyla fotoğraf paylaştı.

KARABACAK: MHP'LİLER DE AYNI DÜZENİ YAPTI

Miting sonrası iddialar üzerine Darıca Belediye Başkanı ve AKP adayı Şükrü Karabacak, daha önce aynı yerde aynı şekilde MHP'nin de miting yaptığını ve aynı düzenin gerçekleştirildiğini söyledi. Karabacak iddialarla ilgili şunları söyledi: "MHP'liler onları neden kullanmadı. Ayrıca bizim mitingimizde alanda çok sayıda Atatürk posterleri vardı."

A+ A-