Kapat
A+ A-

Gazze için toplanan yardım paraları ilgili çarpıcı sorular

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Filistin/Gazze'ye başlatılan yardım kampanyası için toplanan ve 1 Mart 2009 tarihinde Başbakanlık Filistin (Gazze) İnsani Yardım Merkez Hesaplarına aktarılan paraların 2 yıl boyunca bir bankanın şubesinde tutulup tutulmadığını sordu.
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 09:56

[Haber görseli]CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

"2004 - 2013 yılları arasındaki dönemde Filistin için düzenlenen nakdi yardım kampanyaları için toplanan yardım paralarının tutarları yıllar bazında ne kadardır?

2004 - 2013 yılları arasındaki dönemde Filistin için düzenlenen nakdi yardım kampanyaları için hangi bankaların hangi hesap numaralarında ne kadar tutarlarda para toplanmıştır?

Başbakanlıkça 6 Ocak 2009 tarih ve 2009/1 sayılı genelge ile Filistin/Gazze'ye başlatılan ve bitiş tarihi 1 Mart 2009 olan yardım kampanyası için Milli Eğitim Bakanlığı 19 milyon 919 bin 46 TL, Diyanet İşleri Başkanlığı 32 milyon 540 bin 630 TL ve TRT Genel Müdürlüğü 4 milyon 618 bin 255 TL yardım hesaplarında toplanan ve 1 Mart 2009 tarihinde Başbakanlık Filistin (Gazze) İnsani Yardım Merkez Hesaplarına aktarılan paralar 2 yıl boyunca bir bankanın şubesinde tutulduğu iddiası doğru mudur? Doğruysa bu bankanın adı nedir? Bu bankanın hangi şubesinde tutulmuştur?

6 Ocak 2009 tarihinde başlatılan Filistin'e yardım kampanyasında toplanan paraların halen Filistin'e ulaştırılmadığı iddiası doğru mudur?

Yardım kampanyasında toplanan paralar hangi gerekçe ile Filistin'e ulaştırılmamıştır?

2009 yardım kampanyasında toplanan paralar Filistin'e ulaştırıldıysa ne kadar tutarda para Filistin devletinin hangi resmi banka hesabına hangi tarihte aktarılmıştır?

2013 yılı Ramazan ayında Başbakanlık ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Filistinli esirlere ve ailelerine destek olmak için başlatılan yardım kampanyasında toplanan paraların da Filistin'e ulaştırılmadığı iddiası doğru mudur?

Filistin'e ulaştırılmadığı iddia edilen yardım paralarının toplam tutarı ne kadardır?

2013 yılı Ramazan ayında Başbakanlık ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Filistinli esirlere ve ailelerine destek olmak için başlatılan yardım kampanyasında toplanan paralar halen nerededir, hangi hesaplardadır?

2013 yılı yardım kampanyasında toplanan paralar Filistin'e ulaştırıldıysa ne kadar tutarda para Filistin devletinin hangi resmi banka hesabına hangi tarihte aktarılmıştır?"

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler