"Sözlerimden geri adım atmıyorum, tepkiler İslam'a saldırı"

Devlet kanalı TRT'de yayınlanan 'Ramazan Sevinci' isimli programda "Namaz kılmayan hayvandır" açıklamasını yapan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, "Sözlerim İslam düşmanları tarafından çarpıtıldı" dedi. Aşkar, sözlerinden geri adım atmadığını da söyledi.

Yayınlanma: 15.06.2016 - 14:14
Abone Ol google-news
<video:550111>

Devlet kanalı TRT'de iftar saati öncesinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' isimli programda, "Namaz kılmayan hayvandır" diyerek büyük tepki çeken Prof. Dr. Mustafa Aşkar, yaptığı ilk açıklamada, "Yanlış anlaşılmaya ve maksadını aşan yorumlara sebebiyet verdiğim için kamuoyundan özür diliyorum" demişti.

"Namaz kılmayan hayvandır" diyen Aşkar için görevli olduğu üniversiteden açıklama

Aşkar ikinci açıklamasını Akit'e yaptı. Mehmet Özmen'e konuşan skandal açıklamanın sahibi Mustafa Aşkar, "Sözlerim hemen hemen her gün İslam'a ve Müslümanlara hakaretler yağdıran İslam düşmanı kesimler tarafından çarpıtıldı" diye konuştu.

Binali Yıldırım'dan 'Namaz kılmayan hayvandır' diyen profesöre: Halt etmiş, zırva

"SÖZLERİMDEN GERİ ADIM ATMIYORUM"

"Ben açıkladığım görüşümden dönmüş değilim. Ben sözlerimden geri adım atmıyorum. Bu bir ilmi tespittir. Benim ifade tarzım yanlış oldu ve bu yanlış tarzım nedeniyle yine medya aracılığıyla kamuoyundan özür diledim" ifadelerini kullanan Mustafa Aşkar, "Ben doğru bildiğimi söyledim fakat doğruyu söylerken üslup hatası yaptım. Benim üslup hatamdan dolayı eğer incinenler olmuşsa yine de özür dileriz" dedi.

"Namaz kılmayan hayvandır" diyen Aşkar'ın Ensar Vakfı'yla ilişkisi


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler