Kapat
A+ A-

Milli yüzücümüz Emre başarıya doymuyor

Açık Deniz Uluslararası müsabakalarında ülkemizi temsil eden Emre Öztürk Avrupa 2.si olarak kürsüye çıkmayı başardı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba, 10:34

[Haber görseli]

Emre Öztürk, 7 yaşında yüzme sporuna başlamış 9 yaşında ilk Türkiye şampiyonu olmuş ve milli takıma seçilmiş başarılı ve hırslı bir yüzücümüz. Kariyerinde 21 Türkiye şampiyonluğu bulunmaktadır. Macaristan, İtalya, Kıbrıs, İspanya gibi ülkelerde Milli Takımı ve ülkemizi temsil etti. Birçok başarı alarak yurda döndü.


KIRACAK REKOR YENECEK RAKİP KALMADI

İspanya'da düzenlenen Navia kupasinda 135 yüzücünün katıldığı yarışı 2. sırada bitirdi. Kocaeli İzmit'te düzenlenen; Karamürsel, Cebeci, Değirmendere, Darıca Deniz Yarışları'nın hepsinde 1. olarak yarışları bitirdi. Van ilinde düzenlenen uluslararası yarışlarda 78 kişinin katılıp 35 kişinin bitiş noktasını gördüğü yarışta ise yine birinci Emre Öztürk olmuştu.

Milli yüzücümüzün bundan sonraki hedefi ve hayali ise ülkemizi Brezilya Rio de Janerio Olimpiyatlarında temsil etmek ve kürsüde İstiklal Marşımızı dinletmek. Birçok yüzme otoritesi bu sporcumuzun dünya klasmanında bir sporcu olduğunu ve daha birçok başarı elde edebilecek donanım ve performansa sahip olduğu konusunda hem fikir.

Cumhuriyet İMECESİ