A+ A-

Fenerbahçe’nin acı kaybı Dinçay

Sarı-Lacivertli kulübün asbaşkanı yaşamını yitirdi.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba, 18:31

Fenerbahçe Asbaşkanı ve Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay hayatını kaybetti. 1961 yılında İstanbul’da doğan Hakan Dinçay ömrünü Sarı-Lacivertli kulübe adadı. 1994 yılından beri aktif olarak Fenerbahçe’ye hizmet etti.

2002’den bu yana da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Fenerbahçe Voleybol Şubesi’nin başarılarında önemli rol oynayan insanlardan biri oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım amatör sporlara daha fazla eğilme kararı aldığında, Hakan Dinçay’ı da voleybol şubesi’nde görevlendirdi. O zamana kadar Fenerbahçe’nin kadınlarda da, erkeklerde de şampiyonluğu yoktu. Fenerbahçe, son 15 yılda voleybolda büyük başarılar kazandı.

Türkiye’de kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken Sarı Melekler Avrupa’nın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupa’dan kupa getirmeyi başardı. Bu süreçte Hakan Dinçay hep Voleybol Şubesi sorumlusu olarak görev yapıyordu. İki kız bir de erkek babası olan Dinçay maalesef geçtiğimiz yıl amansız bir hastalığa yakalandı. Hakan Dinçay’ın vefatı sadece Fenerbahçe camiası için değil, Türk sporu için de büyük bir kayıp. Sarı-Lacivertli kulüp resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı; “Kulübümüzün Asbaşkanlarından Hakan Dinçay’ı tedavi gördüğü hastanede kaybettiğimiz haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Yöneticimiz Hakan Dinçay’a Allah’tan rahmet, Dinçay ailesi, sevenleri ve tüm Fenerbahçe Camiası’na başsağlığı dileriz.” Merhumun cenazesi, bugün Altunizade İlahiyat Fakültesi Camii’nde öğle (13.07) namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

'Kol kola yürüdüğüm kardeşim Hakan'

Başkan Yıldırım, ile Hakan Dinçay iyi bir yol arkadaşıydı. Yıldırım bir gün olsun ne Sarı- Melekleri, ne de Hakan Dinçay’ı Burhan Felek Spor Salonun’da yalnız bırakmadı. Günleri birlikte geçerdi. Sabah kötü haber geldiğinde Aziz Yıldırım yıkıldı, göz yaşlarını tutamadı. Sonra oturdu yazmaya başladı. İşte Aziz başkanın Hakan Dinçay için kaleme aldığı o sözler; “Uzun yıllar birlikte kol kola yürüdüğüm, mutlu ve mutsuz günlerimizde bir an olsun yanımızdan ayrılmamış, kulübümüze bir çok alanda yaptığı katkının yanı sıra özellikle voleybol şubemizin bu günlere gelmesinde en büyük pay sahiplerinden biri olan, yönetim kurulu üyemiz, mesai arkadaşım, değerli kardeşim Hakan Dinçay’ı kaybetmemizin üzüntüsünü derinden yaşıyorum. Hayatının önemli bir bölümünü Fenerbahçe mesaisiyle geçirmiş, yaptığı hizmetler hiçbir zaman unutulmayacak olan kardeşim Hakan Dinçay’a Allah’tan rahmet; kederli ailesi ve tüm camiamıza baş sağlığı diliyorum. Mekanın cennet olsun Hakan Dinçay.”

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aziz Yıldırım