Kapat
A+ A-

Animoji devri başlıyor!

Apple’ın yeni animoji sistemi de ortaya çıktı. Peki Animoji nedir? İşte bu sorunun yanıtı.
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2017 Salı, 19:07

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinin tanıtılmasına sadece saatler kaldı. Etkinliğe saatler kala yeni iPhone modelleri ile birlikte tanıtılacak olan iOS 11’in Gold Master sürümü intertte dolaşmaya başladı. Apple’ın yeni işletim sisteminin final versiyonunun sızdırılması ile birlikte, iPhone X (ya da iPhone 8) ile gelecek özellikler de ortaya çıktı.


Apple’ın yeni işletim sistem ile birlikte mesajlaşma sisteminde de köklü değişiklikler yapmak istediği belirtiliyor. Artık emojilerin yerini animoji denilen simgelerin alacağı da sızdırılan bilgiler arasında. Animoji temel olarak hareketli emoji anlamına geliyor. Animasyon tarzındaki bu emojileri Apple animoji olarak kısaltmış durumda.
Animojilere çeşitli ses dosyaları da ekleyebileceğimiz belirtiliyor. Elbette bu bilgi henüz kesinleşmiş değil. iOS 11 ile gelecek olan yeni animoji sistemine ait ufak bir görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.
Oh man. Is the world ready for new 3D emoji in iOS 11’s iMessage? (via @9to5mac) pic.twitter.com/vBpoeuOFlX
— Cabel Sasser (@cabel) 9 Eylül 2017
Bu arada dip not olarak belirtelim. Sızdırılan iOS 11’den elde edilen bilgilere göre Apple 3 yeni iPhone modeli tanıtacak. Bu modeller, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X olarak isimlendirilecek. Elbette bu bilgilerin de henüz kesin olmadığını belirtelim. Yine de Apple’ın yeni nesil telefonlarında “S” uzantısını kullanmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Essential Phone satışa sunuldu!

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer