A+ A-

Final Fantasy XV için hazırlıklı mısınız?

Final Fantasy serisinin yeni oyunu Final Fantasy XV sistem gereksinimleri belli oldu.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba, 21:37

Eğer oyun dünyasıyla öyle ya da böyle bir şekilde ilgileniyorsanız mutlaka Final Fantasy ismini de duymuşsunuzdur. Oyun sektörünün en uzun soluklu serilerinden biri olan Final Fantasy’nin son oyunu Final Fantasy XV, geçtiğimiz yıl Kasım ayında PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini almıştı. Yapımcı ekip, oyunun PC için gelip gelmeyeceği sorularına ilk başlarda cevap vermese de sonradan 2018’in ilk çeyreğini işaret etmişti.

[Haber görseli]
Final Fantasy XV’in PC sürümü için nasıl bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyulacağı da merak konusuydu. Oyunun 2016’da çıkan sürümünün üzerinde oynama ve iyileştirmeler yapılıp yapılmayacağı soru işareti halindeydi.
Final Fantasy XV yönetmeni Hajime Tabata tüm bu soru işaretlerini giderecek bazı söylemlerde bulundu. Tabata, Final Fantasy XV’in 3-4 yıllık PC sistemlerinde rahatlıkla çalışabileceğini dile getirdi. PS4 ve Xbox One paralelindeki bir PC’nin Final Fantasy XV’i rahatlıkla oynatabileceği belirtildi.
Bu aslında oyunun üzerinde herhangi bir oynama ya da yenileme çalışması yapılmadığı anlamına geliyor. Elbette 4K çözünürlük desteği oyunda sunulacaktır. Fakat atmosfer, kaplamlar ve dokularda öyle büyük bir yenilik beklememek gerekiyor.
Dip not olarak belirtelim. Final Fantasy XV PC versiyonu hem Steam, hem de Origin üzerinden satışa sunulacak.

Galaxy Note 8 ön sipariş rakamları ile şaşırttı!

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Etiketler:

xv, fantasy, tabata, pc, origin, kaplam

Şu Anda Okunanlar

Henüz okumadığınız ancak diğer okurların şu anda en çok tıkladıkları haberler. Daha fazlası…

Şu Anda Okunanlar

Henüz okumadığınız ancak diğer okurların şu anda en çok tıkladıkları haberler. Daha fazlası…