Türk subaylarına kumpas kurulan davanın gizli tanığı Öcalan TRT'de!

TSK'ya ve Türk subaylarına kumpas kuran Ergenekon ve Balyoz davalarının 'gizli tanığı', terör örgütü PKK'nin lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan TRT'ye söyleşi verdi. Muhalefete ve muhalif adaylara yer vermemesi ile eleştirilen TRT'nin Osman Öcalan'la röportaj yapması tepkilere neden oldu.

Yayınlanma: 22.06.2019 - 11:50
Abone Ol google-news

 

Terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran'a ilişkin çağrıda bulunmasının Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından bir skandal da TRT'de yaşandı. TRT Kürtçe kanalı ,TSK'ya ve Türk subaylarına kumpas kuran Ergenekon ve Balyoz davalarının 'gizli tanığı', Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı.
Osman Öcalan’ın gizli tanıklığı ile yüzlerce Türk Subayı haksız yere suçlanmış, Osman Öcalan mahkemelerde gizli tanık olarak ifadeler vermişti.

Osman Öcalan TRT Kurdi’de yaptığı açıklamada abisi Abdullah Öcalan’ın İstanbul Seçimi çağrısını yeniledi.

‘ELİNDE YÜZLERCE ASKERİMİZİN KANI OLAN OSMAN ÖCALAN…’

‘İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına, “Bu adam bir terörist. Yazık size. Devlet kavramını ayağa düşürdünüz” diyerek tepki gösterdi.
Eski Milletvekili Sinan Oğan Twitter hesabında, “Eski bir milletvekili, Strateji Merkezi Başkanı, akademisyen bir Türk milliyetçisi olarak televizyonlar bize ambargo uygularken, PKK elebaşının kardeşi, elinde yüzlerce askerimizin ve vatandaşımızın kanı olan Osman Öcalan ile özel röportaj yapıyor! #İşEhlinin mi?” diye yazdı.

OSMAN ÖCALAN’A VAR MUHALİF İSTANBUL ADAYLARINA YOK

YSK'nın kararı ile mazbatası elinden alınan İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, TRT'de katıldığı canlı yayın sonrası Saadet Partisi ve Vatan Partisi'nin adaylarından da canlı yayına katılma talebi gelmişti.İki partinin verdiği dilekçelerden Vatan Partisi adayı İlker Yücel'in talebi kabul edilirken, Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar'ın canlı yayın talebi geri çevrildi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler