Kapat
A+ A-

'Facia son anda önlendi' denmişti... Bakanlıktan açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Aydın'ın Kuyucak ile Denizli'nin Sarayköy istasyonları arasında sefer yapan trenin olası bir faciadan son anda döndüğüne ilişkin çıkan haberler hakkında açıklamada bulundu.
AA
Yayınlanma tarihi: 31 Temmuz 2018 Salı, 16:35

[Haber görseli]

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Aydın'ın Kuyucak ile Denizli'nin Sarayköy istasyonları arasında sefer yapan hattın yağışlar nedeniyle gördüğü hasarın demiryolu bakım ve kontrol personeli tarafından tespit edildiğini belirterek, son anda fark edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Dün akşam saatlerinde Denizli-İzmir seferini yapan yolcu treninin makinistinin durumu fark etmesiyle olası bir facianın eşiğinden döndüğü belirtilmişti.

'KONTROLLERİN ARTIRILMASI TALİMATI VERİLDİ'

Bakanlıktan yapılan açıklamada, aşırı yağışların sele dönüşmesi nedeniyle hasar gören demiryolu hattının dün saat 19.40'tan itibaren tren trafiğine kapatıldığı belirtildi.

Hattın, çalışmaların tamamlanmasının ardından yeniden tren trafiğine açıldığı bildirilen açıklamada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın son dönemde ülke çapında artan aşırı yağışlar nedeniyle ulaşımı etkileyecek herhangi bir durumla karşılaşılmaması amacıyla bakım ekipleri tarafından kontrollerin artırılması talimatı verdiği ifade edildi.

'DURUMUN SON ANDA FARK EDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL'

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Dün Aydın’ın Kuyucak ile Denizli’nin Sarayköy istasyonları arasındaki kilometre 217+380 ile 190+100 arasındaki hattan sorumlu demiryolu bakım ve kontrol personeli tarafından, aşırı yağışın sele dönüşerek demiryolunun hasar gördüğü tespit edilmiş ve saat 19.40’ dan itibaren tren trafiğine kapatılmıştır. Durumun son anda fark edilmesi veya makinistler fark edip kazayı önledi gibi bir durum söz konusu değildir."

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler