"Gül CHP'nin başına geçsin"

Sabah Başyazarı Barlas, AKP'nin Gül gibi bir isme ihtiyacı olmadığını söyledi ve ekledi: "Eğer aktif hizmet istiyorsa Sayın Gül, CHP ya da MHP'ye gitsin. Onların buna daha çok ihtiyacı var."
Yayınlanma tarihi: 12 Ağustos 2014 Salı, 11:01

Mehmet Barlas, NTV'de AKP'nin kongresini ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Program boyunca Abdullah Gül'e oldukça ilginç göndermeler de bulunan Barlas, Köşk ile parti arasında dönem dönem uyumsuzlukların yaşandığını iddia etti. Bu uyumsuzlukların Gül'ün AKP'li olmayan çevresinden kaynaklandığını ifade eden Barlas, Erdoğan'ın kararını verdiğini söyledi.

Barlas: Abdullah Gül CHP'nin başına geçsin - VİDEO

[Haber görseli]

'Gül CHP'nin başına geçsin'

Abdullah Gül'ün partinin başına geçmek istemesi halinde Erdoğan'ın buna hayır demesinin pek mümkün olmadığını ileri süren Barlas, böyle bir talebin de gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söyledi. Barlas, Gül'e bir de yol gösterdi. İşte o ilginç sözleri:

"Gül, eğer ille de ben genel başkan olmak istiyorum derse Erdoğan'ın buna hayır demesi çok zordur. Abdullah Gül ise akıllı ve bilinçli bir insan olarak bunu istemez. Şartların gelişmesini bekler ondan sonra karar verir. Bu fantazi tabi ki! Eğer Gül, Türk siyasetine hizmet etmek isyorsa AK Parti'ye gelmek yerine Cumhuriyet Halk Partisi'ne genel başkan olsun. Çünkü onların ihtiyacı var buna. AK Parti'nin beyne, başarıya felan ihtiyacı yok! Hem beyne hem başarıya CHP'nin ihtiyacı var. Belki MHP'ye yardımcı olabilir. Abdullah Gül'ün AK Parti'ye dönmesi halinde, partinin daha zenginleşeceği kesin. AK Parti, Tayyip Erdoğan ile zaten zengin."

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ