Okula gidebilmek için annesini arıyor!

Güney Koreli eşi tarafından terk edilen Erhan Soylu, kızını ‘velayeti annesinde olduğu’ için okula kayıt ettiremiyor. Mahkeme adres tespiti için ülkeye yazı yazdı.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2018 Çarşamba, 11:41

[Haber görseli]

Türkiye’den çalışmak için Güney Kore’ye giden Erhan Soylu ile Yun Jang No arasında duygusal ilişki başladı. Bu birliktelikten Gamze adında kızları dünyaya geldi. Akşam'da yer alan haber şöyle: Bir süre sonra Türkiye’ye dönen ailenin hayatı şimdi ise çıkmaza döndü. ‘Gezmeye gidiyorum’ diyerek Güney Kore’ye dönen anne Yun Jang No’dan bir daha haber alınamadı. Okul çağına gelen Gamze’nin velayeti annesinde olduğu için kayıt işlemi yapılamadı. İstanbul Aile Mahkemesi’ne ‘velayetin değiştirilmesi’ davası açan Erhan Soylu, dilekçede “Güney Kore’de tanıştığım Yun Jang No ile birlikteliğimizden kızımız oldu. Bir süre sonra Türkiye’ye dönme kararı aldık.

‘GEZMEYE’ DİYE GİTTİ, DÖNMEDİ

Eşim de geldi. Ancak yanımızda sadece 5-6 ay kalabildi. ‘Gezmeye gidiyorum’ diyerek gittiği Güney Kore’den bir daha dönmedi. Adresini de değiştirmiş. Kızım şu anda 6 yaşında. Velayeti annede olduğu için okula yazdıramıyorum” dedi.

A+ A-