Kapat
A+ A-

Enis Berberoğlu'nun eşi ombudsman ile buluştu

Tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile görüştü.
Yayınlanma tarihi: 6 Eylül 2018 Perşembe, 18:26

[Haber görseli]

On beş aydır Maltepe Cezaevi'nde tecrit koşullarında tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun eşi gazeteci Oya Berberoğlu Türkiye Kamu Başdenetçisi hukukçu Şeref Malkoç'u makamında ziyaret etti.

Önceki günkü görüşmeye ilişkin Berberoğlu şunları söyledi: "Nezaket ziyaretiydi. Kendileri görevi itibariyle bir nevi ‘halkın avukatı’, şikâyetleri değerlendirici, sorunlara çözüm bulucudur. Hukukçu da olduğu için Sayın Malkoç ile Enis'in durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulundum. Yargı kendisinin görev alanı dışında olsa da hukuki sorunu ilk ağızdan anlatmak istedim. Çok yararlandım. Sayın Malkoç'a zaman ayırdığı için teşekkür ederim."

Kılıçdaroğlu görüşmesi

Tutuklu vekilin eşi Oya Berberoğlu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu ile makamında gerçekleştirilen görüşmenin çok verimli olduğunu belirten Berberoğlu, "Çok verimli bir sohbet oldu. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan bir an önce kurtulacağına olan inancımla; iktidarıyla, muhalefetiyle dayanışma içinde, güzel yarınlar diliyorum. Hukukun üstünlüğü, tarafsız ve bağımsız yargının realize olacağını umuyorum. Enis'in de ivedilikle özgürlüğüne kavuşmasını bekliyorum" diye konuştu.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Enis Berberoğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler