Kapat
A+ A-

Cumhuriyeti yaşatmak istiyorsan Cumhuriyet'i yaşatmalısın

Cumhuriyet okurlarının imece kampanyasına desteği sürüyor.
Yayınlanma tarihi: 5 Kasım 2018 Pazartesi, 06:56Cumhuriyet okurlarının imece kampanyasına okur, kurum ve kuruluşların destek kampanyaları sürüyor. Okur ve kurumların görüşleri özetle şöyle:

-Gazetemizden bir yazarımızı arayan okurumuz, “Maaşımın yatması için hiç bu kadar sabırsızlıkla beklememiştim. Maaşımı alır almaz, aslan payını Cumhuriyet gazetesinin ‘imece kampanyası’na katılmak için ayıracağım”değerlendirmesini yaptı.

-Şevket Çorbacıoğlu Teknopolitikalar Platformu: Atatürk’ün, Anadolu insanıyla oluşturduğu evrensel Kurtuluş felsefesi, Cumhuriyet rejimini kurumsallaştırdı. Böylesi Cumhuriyet rejiminde, cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini savunan gazete ile bilgilenmek hangi ülke insanına kısmet olmuştur!? Ben o gazeteyi; fötr şapkalı, yakaları kaldırılmış bej paltonun dış cebine gazete yazısı görünecek şekilde katlanmış haliyle tanıdım. O kişi, Samsun TİP İl Sekreteri babam Nihat Çorbacıoğlu, o gazete “Cumhuriyet” idi. Sevgili babam ömrünün sonuna dek o’nu bırakmadı. Samsun’un 19 Mayıs mahallesi ve 56’lar semtinde sıradan insana, esnafa Cumhuriyet gazetesini okuması hâlâ gözlerimin önünde duran vazgeçilmez en kutsal anılarımdandır.. Ailece Cumhuriyet okumayız, katkı olsun diye ailenin 3 bireyi olarak Cumhuriyet alır okur ve okuturuz, okur kazandırırız. İşte bu Cumhuriyet’i yaşamayı bırak, yaşatmalıyız. Ayakta kalan tek olgu olan ve sizi yerelden ulusala, ulusaldan evrensele taşıyacak ve de Cumhuriyet devrimlerini yaşatacak olan Cumhuriyet gazetesinin İMECE’sine katılmak ve onu yandaş egemen havuz medyasına karşı korumak, yerel ve ulusal değil, evrensel zorunluluktur..

Cumhuriyet için imece çağrısı

Bu kampanya; CUMOK’un (Cumhuriyet Okurları), Atatürk devrimlerine inanmış Atatürkçü Düşünce Derneği, kadın kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıdır. Bu tüm halkımıza “son kale”nin korunması için önemli, içten ve açık yürekli bir çağrıdır.
Bu çağrıya Atatürkçü sivil toplum örgütleri, kuruluşlar destek vereceklerini Cumhuriyet Vakfı’na bildirmişlerdir.
Vakıf senedimize göre, CUMOK’ların çağrısıyla başlayan kampanyayla bağış almaya vakfımız yetkilidir. Bağışlarınızı “26 Ekim-26 Kasım 2018” tarihleri arasında bir ay süresince gazetemizden ve internet sitemizden duyurulan hesap numaralarına yatırabilirsiniz.

-TL Iban numarası:
TR67 0006 4000 0011 3980 0074 52

-USD Iban numarası:
TR69 0006 4000 0021 3980 0112 91

-Avro Iban numarası:
TR28 0006 4000 0021 3980 0118 35

-Bağışlarınızı IBAN hesapları dışında ayrıca Türkiye İş Bankası Şişli Ticari Şube, Şube Kodu: 1398 Hesap No: 7452 No’lu hesaba da yatırabilirsiniz.

-Cumhuriyet Vakfı’nın web sitesi www.cumhuriyetvakfi.org.tr adresi üzerinden de bağış yapabilirsiniz.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler