Kapat
A+ A-

Güvendiği dağlara kar yağdı! Fidyeci nişanlısı çıktı

Zeytinburnu'nda, Suriyeli Zekare S'yi kaçırarak ailesinden fidye istedikleri iddia edilen 5 şüpheli gözaltına alındı. Olayı, kaçırılan kişinin nişanlısının, eski erkek arkadaşıyla planladığı ortaya çıktı
AA
Yayınlanma tarihi: 6 Aralık 2018 Perşembe, 13:53

Alınan bilgiye göre, 4 Kasım'da Suriyeli Gouza A, nişanlısı Zekare S'yi, eski ev sahibi Mousa H'nin kendilerine evlilik hediyesi olarak para vereceğini söyleyip Zeytinburnu'nda bir kafeteryaya götürdü.

İddiaya göre, Mousa H. arabasını sattığını ve parasını evde tuttuğunu söyleyerek, Zekare S'yi evine davet etti, Gouza A'nın ise kafeteryada beklemesini istedi.

Eve giden Zekare S. ve Mousa H'nin 3 kişi tarafından elleri ve ayakları bağlanarak, yakınlarından 50 bin dolar fidye istendi.

Zekare S. şüphelilere 8 bin avro verdi. Olaydan bir gün sonra para bulması için bırakılan Zekare S, durumu polise bildirdi.

Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Rehine Kurtarma ve Müzakere Timi, konuya ilişkin çalışma başlattı. Polis Zekare S'den birkaç saat sonra da Mousa H'nin serbest bırakılmasından şüphelendi.

Suriyeli Gouza A. ve Mousa H'nin çelişkili ifadeleri üzerine detaylı inceleme yapan ekipler, ikilinin daha önce sevgili olduklarını ve fidye olayını birlikte planladıklarını tespit etti.

Zekare S'nin ellerini ve ayaklarını bağlayarak fidye isteyen 3 şüpheli ile Gouza A. ve Mousa H. gözaltına alındı

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler