8 yaşındaki çocuk, mahkemede istismar sanığını görünce ağladı

Antalya'da kampa götürdüğü 8 yaşındaki küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Tacettin Y.'nin yargılanmasına başlandı. Duruşmada sanığı görünce ağlayan mağdur çocuk, "Sanık beni kucağına aldı. Baraja doğru sallayarak, 'Annene babana söylersen seni öldürürüm' dedi" ifadelerini kullandı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 21 Aralık 2018 Cuma, 13:29

[Haber görseli]

Antalya'da oturan 63 yaşındaki Tacettin Y., komşusunun 8 yaşındaki kızını ailesinden izin alarak geçen temmuz ayında kampa götürdü.

İddiaya göre Tacettin Y., geceleri kaldıkları çadırda 8 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulundu ve ailesine söylememesi için de tehdit etti. Çocuğun durumu ailesine anlatması üzerine gözaltına alınan Tacettin Y., sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Hakkında 'çocuğun istismarı' suçundan dava açılan Tacettin Y.'nin yargılanmasına Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

Duruşmaya sanık Tacettin Y., mağdur çocuk, annesi ve taraf avukatları katıldı. Sanık salona alındığı sırada ağlamaya başlayan küçük kız, avukat Yalçın Kırma ve annesi tarafından sakinleştirildi.

Sanığın kimlik tespiti yapılırken, avukat Yalçın Kırma, müvekkilinin sanıkla aynı ortamda bulunmaktan rahatsız olduğunu, çocuğun menfaati gereğince sanık ifadesi sırasında müvekkilinin salon dışında bekletilmesini talep etti. Mahkeme başkanı talebi kabul etti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen Tacettin Y., böyle bir suç işlemediğini belirtti.

Küçük çocuğu annesinden izin alarak kampa götürdüğünü, kampta 4 çocuğun daha olduğunu, onlarla çadırda kaldıklarını belirten Tacettin Y., "Çocuk kampta 5-6 gün kaldı. Ben 1-2 gün kaldım. Onun dışında eve gidip geliyordum. Mağdurun anlattıkları doğru değil. Kesinlikle cinsel istismarda bulunmadım" dedi.

Çocuk ile kampta balık tutmaya gittiklerini, çocuğun dikenlerin üstünden atladığını ve dikenlerin elbisesine yapıştığını söyleyen Tacettin Y., "Ben ayağındaki dikenleri aldım. Çocuk oradan dönüşte durumu ailesine anlatmış. Ancak ailesi yanlış anladı. Bu olaydan sonra çocuğun babası beni dövdü. 'Şikayetçi olmayacağım ama sen de olma, infazım var. Evden taşın, kızım seni görünce rahatsız oluyor' dedi. Ben de evden taşındım. Aradan 1 ay geçince şikayetçi oldular" diye konuştu.

'KARDEŞİMİ EVE GÖNDERDİ, AYNI ÇADIRDA YATTIK'

İfadesi sonrasında Tacettin Y., mahkeme başkanı tarafından salondan çıkarıldı. Psikolog eşliğinde ifade veren çocuk, sanığın hem ailesiyle oturduğu evde hem kendi evinde vücudunun çeşitli yerlerine dokunduğunu söyledi.

Kamptan sonra Tacettin Y.'nin kendisini baraja götürdüğünü söyleyen çocuk, "Beni kucağına alıp baraja doğru sallayarak, 'Annene babana söylersen seni öldürürüm' dedi. Korkumdan anlatamadım" dedi.

'KIZIMA 'OYUN OYNUYORUZ' DEMİŞ'

Kızının olayı kendisine birkaç gün sonra anlattığını belirten anne şunları söyledi:

"Bir gün kızım 'Anne sana bir şey söyleyeceğim ama babama söylemeyeceksin. Bana kızmayacaksın, beni dövmeyeceksin' dedi. Sanığın kendisine yaptıklarını anlattı. Sanık kızıma 'Biz seninle oyun oynuyoruz' demiş. Bu sırada eşim sanıkla balığa gideceklerdi. Eşimi göndermedim. O da kızının anlattıklarını dinledi. Eşim bu olay nedeniyle beni suçladı ve evden ayrıldı."

Tanıklar ise Tacettin Y.'nin kızıyla kampa geldiğini, gündüz işe gittiğini, gece ise erkenden uyuduğunu, çocuğun kendi çocuklarıyla kaldığını anlattı.

ADLİ TIP'TAN RAPOR İSTENDİ, DURUŞMA ERTELENDİ

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, Manavgat Devlet Hastanesi'nden mağdur çocuğun gördüğü tedaviye ilişkin raporların istenmesine, çocuğun görüşlerine itibar edilip edilemeyeceği konusunda Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına ve Tacettin Y.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ