Kapat
A+ A-

Metin Akpınar'ın dosyası ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef göstermesinin ardından hakkında soruşturma açılan Metin Akpınar hakkında yeni bir gelişme yaşandı.
Yayınlanma tarihi: 7 Ocak 2019 Pazartesi, 15:29

[Haber görseli]

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Metin Akpınar hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme" suçuna ilişkin dosyasının tefrik (ayrılmasına) edilmesine karar verdi.

Savcılık, hazırlanan suç itibariyle görev kapsamına girdiği gerekçesiyle fezlekeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Metin Akpınar hakkındaki diğer suçlarla ilgili soruşturmanın ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nda devam ettiği öğrenildi.

Erdoğan hedef gösterdi, soruşturma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef göstermesinin ardından Halk TV'deki konuşmaları nedeniyle sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Müjdat Gezen'in "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan, Metin Akpınar ise "Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik etme" ve "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Akpınar ve Gezen yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün karakola imza verme şartıyla mahkemeden serbest bırakılmıştı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Metin Akpınar, Recep Tayyip Erdoğan, Müjdat Gezen

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler