Kapat
A+ A-

AKP’ye sokaklar yetmedi, okulda seçim çalışmasına başlandı

AKP’ye seçim çalışmasında sokaklar dar geldi. AKP’nin İstanbul Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek’in bölgedeki bir okula giderek seçim çalışması yürüttüğü ortaya çıktı.
Yayınlanma tarihi: 18 Şubat 2019 Pazartesi, 18:22

[Haber görseli]AKP, yerel seçimlerde ‘yasak’ dinlemeden çalışmalarına devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı disiplin yönetmeliğine göre okullarda siyasi faaliyet yasak olmasına karşın AKP’nin İstanbul Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek’in Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulunarak, seçim çalışması yürüttüğü, öğrencilerle fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. Kalabalık bir heyetle okula gelen Taşyürek’in okul müdürünün odasında okul yöneticileri ile bir araya geldiği ve beraberindeki ekibin ellerinde broşürleri dağıttığı öğrenildi. Taşyürek’in, ziyaretin ardından okul önünde öğrencilerle fotoğraf çektirmesi de dikkat çekti.

MEB disiplin yönetmeliğine göre, “siyasi partilerin, bu partilere bağlı yan kuruluşların, derneklerin, sendikaların ve benzeri kuruluşların siyasi ve ideolojik görüşleri doğrultusunda” faaliyet düzenlemek, “Okuldan tasdikname ile uzaklaştırma cezasını gerektiren davranışlar” arasında yer alıyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler