Kapat
A+ A-

Hasan Iğsız'ın oğluna hapis istemi!

Ergenekon Davası'nda müebbet hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın oğlu Hüseyin Hakan Iğsız hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianame düzenlendi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2013 Pazar, 14:08

[Haber görseli]İddianamede, Silivri Cezaevi kampüsü içerisindeki duruşma salonunda Hasan Iğsız'ın savunmasını yaptığı sırada seyirciler arasında bulunan Hüseyin Hakan Iğsız'ın elinde bulunan anahtarlık biçimindeki kayıt cihazı ile kayıt yaptığının tespit edildiği anlatıldı. İddianamede Hakan Iğsız'ın 'Ses veya görüntülerin kayda alınması' suçundan 6 ay kadar hapsi istendi. İddianameyi, Silivri 1. Sulh Ceza Mahkemesi kabul etti. Hakan Iğsız önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

"SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

30 Mayıs'da şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Hüseyin Hakan Iğsız'ın savcılıkta "İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmekte olan davada babam ağırlaştırılmış müebbetle yargılanmaktadır. Babamın son savunması benim için kişisel bir önem taşımaktadır. Bu nedenle insani duygularla kayıt işlemini gerçekleştirdim. Bunu dışarı sızdırmak gibi bir kastım yoktu. Suç olduğunu da bilmiyordum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

Duruşmada, tutuklu sanık emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın oğlu Hüseyin Hakan Iğsız'ın anahtarlık şeklindeki kamerayla salonda görüntü kaydettiğini belirleyen Mahkeme Heyeti, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler