Sağanak İstanbul'u vurdu, Meteoroloji'den 3 bölge için uyarı geldi

Şiddetli yağmur İstanbul'u vurdu, Meteoroloji'den 3 bölge için peş peşe uyarılar geldi. İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın doğusunda yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların, Sinop, Kastamonu, Çorum, Çankırı, Kırıkkale ve Ankara'da kuvvetli gerçekleşeceği tahmin ediliyor.
AA
Yayınlanma tarihi: 17 Ağustos 2019 Cumartesi, 14:41

İstanbul'u şiddetli yağış vurdu, Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla ve Pendik'te birçok araç yollarda mahsur kaldı, ev ve iş yerlerini de su bastı. İstanbul'da yağış etkisini sürdürürken, Meteoroloji'den 3 bölge için 'kuvvetli yağış' uyarısı geldi: İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara'da sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, yarın Türkiye'nin kuzey ve iç kesimleriyle Doğu Akdeniz'de hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

ANKARA İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Mersin, Adana, Osmaniye çevreleri ve Hatay'ın kıyı kesimleriyle Marmara'nın doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Yağışların, Orta Karadeniz kıyıları, Sinop, Kastamonu, Çorum, Çankırı, Kırıkkale ile Ankara'nın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Ege'de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-50 kilometre/saat) esmesi bekleniyor.

A+ A-