Çorlu Kaymakamı'dan geri dönüşüm fabrikasındaki yangına ilişkin açıklama

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki geri dönüşüm fabrikasında dün gece çıkan yangın gece boyu süren çalışmaların ardından bu sabah söndürüldü. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, yangında can kaybı yaşanmadığını, söndürme çalışmalarında bacağına asit dökülen bir itfaiye erinin tedavisinin hastanede sürdüğünü kaydetti.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe, 17:02

[Haber görseli]Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki geri dönüşüm fabrikasında dün gece çıkan yangın gece boyu süren çalışmaların ardından bu sabah söndürüldü.

KAYMAKAM SARILI: 1 İTFAİYECİ YARALANDI

Yangına ilişkin açıklama yapan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını belirterek, "Yangında can kaybı olmazken, söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri ayağına asit dökülmesi sonucu yaralandı. Yaralı itfaiyecinin durumu iyi" ifadelerini kullandı.

Kaymakam Sarılı, ''Yangında can kaybının yaşanmaması bizleri sevindiren taraf, ancak hasar meydana geldi. Bunun ne kadar olduğu ile ilgili gerekli incelemeler devam ediyor. İncelemeler bitip yangının neden çıktığı ve hasarı ile ilgili rapor hazırlandığı zaman basın ile paylaşacağız. Şu an çalışmalarımız sürüyor. Bir itfaiye erinin ayağına asit dökülmesi sonucu yaralanmıştır. Sağlık durumu iyi" dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da yangının çıktığı geri dönüşüm fabrikasına gelerek yetkililerden bilgi aldı. Aygun, "Çorlu Karatepe Mevkii’nde dün akşamdan beri yanan Ekolojik Enerji tesislerindeyiz. Tekrar çok geçmiş olsun" diye konuştu.

A+ A-