99 Depremi'nin 20. Yılında Anma ve Kitlesel Travmalar Sempozyumu

TPD Ruhsal Travma ve Afet Psikiyatrisi Çalışma Birimi ve Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından, Şişli Belediyesi’nin ve İstanbul Tabip Odası’nın katkıları ile 99 depreminin 20. yılında depremi anmak ve o günden bugüne yapılanları değerlendirmek amacıyla ‘Travmalar, Güçlenme ve Yeniden Varolma’ teması ile ‘Depremin 20. Yılında Kitlesel Travmalar Sempozyumu’ düzenleniyor.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma, 16:18

[Haber görseli]İstanbul Tabip Odası, 99 depreminin 20. yıl dönümünde depremi anmak ve o günden bugüne yapılanları değerlendirmek, afetler ve insan eli ile oluşturulan kitlesel travmalara hazırlıklı olmak adına üzerimize düşenleri saptamak, kurumlar arası iletişimi ve örgütlenmeyi arttırmak amacıyla , TPD Ruhsal Travma ve Afet Psikiyatrisi Çalışma Birimi ve Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından, Şişli Belediyesi’nin ve katkıları ile 14-15 Eylül 2019’da bir araya gelmeyi planladık'' yazısıyla bir bildiri yayınladı.

Temasının ‘Travmalar, Güçlenme ve Yeniden Varolma’ olarak belirlediğimiz bu sempozyumda, 20 yıl önce bu alanda emek vermiş kişileri dinlemeyi, farklı disiplinlerden kurumlar ile bir araya gelerek örgütlenme modelimizi geliştirmeyi, yurt dışından ve yurt içinden kitlesel travma alanında çalışan profesyonelleri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. ‘Depremin 20. Yılında Kitlesel Travmalar Sempozyumu’nda paneller, konferanslar, forumlar ve sosyal etkinliklerimiz olacaktır.

Çalışma birimimizin 20. yılında Hasan Hüseyin Korkmazgil’in ‘Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe’ dizeleri sanki duygularımıza tercüman olmakta, bu nedenle hem toplantı afişimiz hem de duyurularımızda yer almaktadır. Konuya ilgi duyan, farklı disiplinlerden profesyonelleri sempozyumumuzda görmek, tanımak istiyor, sizlerin katılımıyla toplantımızın zenginleşeceğini düşünüyor, hepinizi 14-15 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek etkinliğimize bekliyoruz.[Haber görseli]

A+ A-