Diyanet KYK yurtlarına girdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca Diyanet personelleri KYK yurtlarında 'manevi danışmanlık' hizmeti verecek

09 Aralık 2019 Pazartesi, 15:26

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında, 'manevi danışmanlık ve din hizmeti' protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kurumlarda, yurtlarda, spor tesislerinde, kamplarda ve gençlik merkezlerinde çocuk ve gençler ile çalışanlara, Diyanet İşleri Başkanlığı personeli tarafından manevi danışmanlık ve din hizmeti sunulacak. Protokol Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş arasında imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin bağımlılıkla mücadelesi konusunda protokolün öneminden bahsederek, “Bu protokolün başta gençler, insanlık ve milletimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerimizi tüm yönleriyle yarınlara hazırlama, bugünlerini daha donanımlı kılma ve spor noktasında spor kültürünü tabana yayma ve sportif başarıyı en yukarıya taşıma görevi olan bir bakanlık, teşkilat. Gençlik, ülkemizin en önemli varlığı. 20 milyon gençle ülkemiz dünyanın en genç nüfusuna sahip. 700 bini aşkın öğrenciyi misafir ettiğimiz yurtlarımızla, gençlik merkezlerimizle, ülkemizin dört bir yanında var olan gençlik kamplarımızla ve elbette spor tesislerimizle milletimizin hizmetindeyiz. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi bize bu tür iş birliklerini, ortak çalışmaları daha pratik, hızlı ve verimli hale getirdi. Bu kapsamda yaptığımız iş birliklerinden güzel geri dönüşler aldık. Önümüzde aşılması gereken bir mesele olarak bağımlılık konusu var. Pek çok bağımlılık türü var. Bağımlılıklarla mücadele konusunda Diyanet İşleri Başkanlığıyla gerçekleştirilecek koordineli çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum. Bu iş birlikleriyle gençlerimizi hiçbir kötü alışkanlığın esiri yapmama noktasında kararlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

711 DİYANET HOCASI GÖREV YAPACAK

Milletlerin geleceğinin gençlere bağlı olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 1 aylık hizmet içi eğitimlerle 711 hocanın göreve başlayacağını söyledi.