A+ A-

Operasyon neden erkene alındı?

Teknik ve fiziki takip yapılan soruşturmada şüphelilerin faaliyetlerini durdurmaya başladıkları ve delillerin yok edilmesi yönünde görüşmeler yaptıkları tespit edildi ve soruşturma öne çekildi. Operasyon bu yüzden 17 Aralık sabahı gerçekleşti.
Paylaş
Cumhuriyet.com.tr
Yayınlanma tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ve Çevre ve Şehir Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Oğuz Bayraktar ile bazı iş adamları ve bürokratlara yapılan operasyonlara ilişkin soruşturmalar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca büyük bir gizlilikle yürütüldü.

Soruşturma kapsamında aylarca devam eden teknik ve fiziki takip kararları her gün değişen nöbetçi sulh ceza mahkemelerinden alındı. Yasal bir zorunluluk olmadığı için İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı’na bile bilgi verilmedi.

Başsavcı Turan Çolakkadı operasyonu arama kararları alındıktan bir gün sonra 17 Aralık 2013 sabahı öğrendi.

Operasyonun neden 17 Aralık’ta yapıldı sorusu gündeme geldi. Bazı şüphelilerin soruşturmaya ilişkin bilgi edinmesi ve haklarındaki delilleri karartamaya çalışması soruşturmanın geleceğini tehlikeye düşürdü. Bazı Soruşturma yapmakla görevli bazı polisleri görevden alınacağı yönündeki duyumlar üzerine soruşturmanın kapatılmaması için 17 Aralık sabahı düğmeye basıldı.

Comment disclaimer
comments powered by Disqus

Şu Anda Okunanlar

Henüz okumadığınız ancak diğer okurların şu anda en çok tıkladıkları haberler. Daha fazlası…

Şu Anda Okunanlar

Henüz okumadığınız ancak diğer okurların şu anda en çok tıkladıkları haberler. Daha fazlası…

En Çok...

beğenilenler

okunanlar

yorumlananlar

Sosyal Meydan