14 Şubat’ın en acı öyküsü

Sevgililer Günü’nü kutlamak için İstanbul’a gelen Moğolistanlı gençlerin yaşamları Boğaz’ın sularında son buldu. Beşiktaş sahilinde yürürken dengesini kaybeden Sereter Bat Erdene denize düştü. Kız arkadaşı Sarengerel Dorlıg Jav da onu kurtarmak için denize atladı. Gençlerin cesetleri saatler sonra bulundu.

13 Şubat 2015 Cuma, 03:37

Üniversite eğitimi gördükleri İsviçre’den İstanbul’a 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamak için gelen Moğolistanlı genç sevgililer İstanbul Boğazı’nda boğularak yaşamını yitirdi. Hayatını kaydeden sevgililerin, Moğolistan’ın önde gelen politikacılarının çocukları olduğu öğrenildi.

Sereeter Bat Erdene (23) ile kız arkadaşı Sarangerel Dorilgjav (22), 7 Şubat’ta İstanbul’a gelerek Beşiktaş’ta 5 yıldızlı bir otele yerleşti. Genç çift önceki gün Ulus’taki gece kulübüne eğlenmeye gitti. Eğlence çıkışı otellerinin bulunduğu Beşiktaş’a geldiler. Alkollü olduğu belirtilen Erdene otelin deniz kıyısındaki istinat duvarında yürümeye başladı. Bu sırada Erdene, dengesini yitirerek denize düştü. Olayı gören kız arkadaşı da denize atladı. Ancak genç çift dalgaların arasında kayboldu. Müşterilerinin otele gelmemesinden şüphelenen ve sahilde kadın çantası bulan otel görevlileri polise haber verdi. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çantada Erdene ve Dorilgjav’ın pasaportları ve kişisel bazı eşyasını buldu.

 

Dehşet kamerada

Güvenlik kameraları incelenince korkunç olay ortaya çıktı. Otelin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, olay yerine Deniz Şube Müdürlüğü ekiplerini çağırarak aramakurtarma çalışması yaptı. Dalgıçlar, Dorilgjav’ın cesedini otelin iskelesinin yaklaşık 5 metre uzağında buldu, 5 saat sonra da iskele altında Erdene’nin cansız bedenine ulaşıldı. Olayla ilgili Moğolistan Fahri Konsolosluğu yetkililerine bilgi verildiği kaydedildi.