Özgecan'ın ailesinden Erdoğan'a, siyah başörtü

Özgecan Aslan'ın ailesi, Erdoğan'a matemlerinin simgesi olarak siyah bir başörtüsü gönderdi.

cumhuriyet.com.tr
18 Şubat 2015 Çarşamba, 13:40

Anne Songül Aslan'ın mesajı: -"Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek. İnşallah o vakit, beyaz başörtümüzle sizleri bizzat ziyaret edeceğiz"

Mersin'de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti ve matemlerinin simgesi olarak siyah bir başörtüsü gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre bir aracı, AFAD lojistik depolarının açılışı nedeniyle ATO Congresium'da düzenlenen törene gelişinde, Aslan ailesinin mesajını Erdoğan'a iletti.

Kendilerine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Erdoğan'a teşekkür eden anne Songül Aslan, telefonla görüştükleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'da tam bir baba sıcaklığını duyumsadıklarını ve çok duygulandıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, bir kutu içerisinde matemlerinin simgesi olarak siyah bir başörtüsü de yollayan anne, "Olayın faillerinin en ağır biçimde cezalandırılacaklarından eminiz. Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek. İnşallah o vakit, beyaz başörtümüzle sizleri bizzat ziyaret edeceğiz" mesajını gönderdi.