Kapat
A+ A-

Okul bahçesinde 2 ilkokul öğrencisine meydan dayağı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde ilköğretim 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri E. Ç. ve F. K. okul bahçesine gelen 40- 45 yaşlarındaki bir kişi tarafından dövüldü.
DHA
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe, 16:38

[Haber görseli]

Dayak yiyen öğrencilerin aileleri olayın ardından darp raporu alarak savcılığa suç duyurusunda bulunurken, okulun güvenlik kamerası da olayı saniye saniye kaydetti.
Okul bahçesinde iki öğrenciye meydan dayağı - VİDEO
[Haber görseli]

Olay, 15 gün önce Yüksekova İlçesi'nin Yeni Mahallesi'nde bulunan Yüksekova İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ilk ve orta öğretim okulunda meydana geldi. Okul bahçesinde oynayan 3'üncü sınıf öğrencisi E. Ç. ile 4'üncü sınıf öğrencisi F. K. kimliği belirsiz bir kişi tarafından dövüldü. Çocukların durumu anlattığı aileleri, hemen çocukları hastaneye götürerek darp raporu aldı. Daha sonra da olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Okulun güvenlik kamerasının da kaydettiği görüntüleri izleyen aileler, okul önünde açıklama yaptı.

AİLELERDEN TEPKİ

Henüz ilkokul öğrencisi olan çocukların mağdur olduğunu belirten ailelerden E. Ç.'nin babası Şemsettin Ç., "Kimliği belirsiz kişiler herkesin gözü önünde elini kolunu sallaya sallaya okul bahçesine giriyor, çocuklarımızı darp ediyor. Bu duruma kimse birşey demiyor. Okul bahçesindeki nöbetçi öğretmenlerin de yaptıkları bir şey yok" diye konuştu.

Okulunun bahçesinde dövülen E. Ç., "Arkadaşımla okul bahçesinde oynuyorduk. Bir anda üzerime doğru bir adam yürüdü. Tanımıyorum bana yumruk atarak yere attı, sonra durmadan tekmeledi" diye konuştu. Dayak yiyen F. K. da, oyun oynarken kendisini bir anda yerde bulduğunu belirterek, "O esnada yüzümü kapattım. Adam durmadan tekmeledi" dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler