A+ A-

Şafak Yayla'nın evine taş yağmuru... Dayısı: Terörist bu ülkeyi soyanlardır

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan ve operasyonda öldürülen Şafak Yayla’ nın cenazesi memleketi Giresun’un Çanakçı ilçesine getirildi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe, 13:25

[Haber görseli]

Karayoluyla yoğun güvenlik önlemleri altında gelen cenaze aracına bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Cenazenin köyde defnedilmesine karşı çıkan ve tepki için Yayla ailesinin evine yürümek isteyen grubu da jandarma barikat kurarak engelledi. Kalabalık daha sonra da cenaze evini taşladı.

"Terörist bu ülkeyi soyanlardır"

Cenazenin eve getirilişi sonrasında konuşan Yayla’nın dayısı Esat Berberoğlu, “Hukuk Fakültesi’nde okuyan bir çocuktu. Bu çocukların bu hale gelme nedenleri nelerdir ? Bu çocuklar da bizim canımızdır. Biz insan değilmiyiz. Bunu terörist diye yazacaklar. Bu ülkenin asıl teröristi kimse ona lanet olsun. Terörist bu ülkeyi soyanlardır. 30 bin kişinin katiline terörist diyemeyenler bu hukuk fakültesinde okuyan çocuğa terörist diyorlar. Buradan ilan ediyorum Şafak Yayla terörist değildir“ dedi.

Cenaze işlemlerinin bitmesinin ardından Şafak Yayla'nın cenazesinin öğle saatlerinde toprağa verilmesi bekleniyor.

Cenazeye katılan Bulut Yayla'dan ilk açıklama

Bir süre önce tahliye edildiği öğrenilen Bulut Yayla da kardeşinin cenazesine katıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Bulut Yayla, çok üzgün olduğunu ve konuşmak istemediğini söyledi.

Şafak Yayla'nın cenazesi köyüne getirildi... Köylüler evini taşladı - Foto Galeri

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler