Manavgat'ta Ülkücü-HDP'li kavgası: 1 ölü, 2 yaralı

Sosyal paylaşım sitesi üzerinde tartışan ülkücü ve HDP'li oldukları iddia edilen iki grup, Çolaklı'da buluştu. Bıçaklı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

cumhuriyet.com.tr
09 Eylül 2015 Çarşamba, 09:10
<video:364369>

Dağlıca’da PKK saldırısında şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er 28 yaşındaki Uğur Yıldız’ın baba ocağı, Antalya’nın Manavgat ilçesi geceyi ayakta geçirdi. Akşam saatlerinde otomobil ve motosikletleriyle toplanan kalabalık, başta Side olmak üzere Çolaklı, Ilıca gibi önemli turizm merkezlerinde Kürt vatandaşlara ait olduğu iddia edilen ve Türk Bayrağı asılı olmayan işyerlerine saldırdı, çok sayıda işyerini ateşe verdi.

Olaylardan ilki Side’de halk plajında yer alan ve jandarma karakoluna ancak 100 metre mesafe bulunan bir restoranda meydana geldi.

Otellerin arasında yer alan restorantta göstericiler tarafından çıkartılan yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü ancak restoran tamamen kül oldu. Turistler yangını sahilden izlerken çevre otellerde bulunanların gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen otellerinden bavullarıyla ayrılması dikkati çekti. Diğer yangın ise antik Side’nin hemen girişinde yer alan bir restoranda çıktı. Restoran yangında tamamen kül olurken Türk Bayrağı asılı olduğu için dokunulmayan bir araç kiralama şirketi ise işyerine sıçrayan alevler nedeniyle büyük zarar gördü.

Gösteriler sırasında Antik Side çarşısında ise çok sayıda işyeri zarar gördü. Kalabalık taş ve sopalarla işyerlerine saldırırken kırılan camları, bölge esnafı ve belediye görevlileri temizledi. Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen olayların ardından çarşıya gelerek incelemelerde bulunurken, gece boyu Antik Side’ye girişler jandarma kontrolünde gerçekleşti.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden HDP'yi övücü sözler paylaştığı iddia edilen bir kişi saldırıya uğradı.

Bu paylaşımları gören Mehmet Acar bir grup arkadaşıyla paylaşımı yapan kişinin dükkanına gitti. Paylaşımları sayfadan kaldırmasını istedi.

Çıkan kavgada Mehmet Acar ile 2 arkadaşı bıçakla yaralandı.  Durumu ağır olan acar hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Tedavi altına alınan 2 yaralıdan birinin de durumunun ağır olduğu belirtildi. Olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığı bildirildi.