Gezici Araştırma’nın anketörlerine gözaltı

Gezici Araştırma Şirketi’nin anket yapan personeli gözaltına alındı.

cumhuriyet.com.tr
19 Eylül 2015 Cumartesi, 13:25

Gezici Araştırma Şirketi’nin Twitter hesabından, anket yapan personelin gözaltına alındığı duyuruldu.

Gezi Araştırma Şirketi, konuyla ilgili şu tweeti paylaştı: “Şu an @geziciarastirma şirketinin sahada araştırma yapan anketörleri gözaltına alınarak çalışmaları engelleniyor @mrtgezici emniyete gidiyor.”

Konuyla ilgili bilgi veren Murat Gezici, anketörlerin izinsiz anket yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığını ancak yasal olarak anket yapmanın izin gerektirmediğini söyledi. Bilgi almak için Ümraniye’de emniyete gittiğini anlatan Murat Gezici, detaylı açıklama yapacağını söyledi.

Anketörler serbest

Gezici Araştırma Şirketi’nin sahibi Murat Gezici daha sonra attığı twette "Y. ve E. dışarda, Emniyete resmi evraklarımızı sunduk. @geziciarastirma araştırma yapmaya devam ediyor" yazdı 

PERSONELE TEMBİH

Gezici sözlerine şöyle devam etti: “Personelimize Gezici Araştırma’da çalışmamalarını tembihleyici bir nutukta bulunmuşlar. Gezici Araştırma Türkiye’de 17 yıllık birikime sahip bir araştırma merkezi. Türkiye’deki son üç seçimi bilen, Kıbrıs seçimlerini bilen tek araştırma şirketi. Bu şekilde araştırma yetkisi sorgulanıyor olması manidardır. Biz de basın gibi araştırma yapıyoruz. Gezici Araştırma da bağımsız bir araştırma merkezidir. İşini yapar biz de onu yapmaya çalışıyoruz”

İŞTE GEZİCİ'NİN SON ANKETİ: AKP ERİYOR...

Baskına uğrayan Gezici Araştırma’nın sahibi Murat Gezici: Zamanlama manidar