Kapat
A+ A-

Bile bile kullanıma açtılar, 2 çocuk yaralandı

RİZE’de yapımı süren Güney Çevre Yolu’nun asfalt dökülen bir bölümü, henüz yaya kaldırımı ve geçitler yapılmadan trafiğe açıldı. İlk haftada 2 ilkokul öğrencisi otomobilin çarpması sonucu yaralandı, çok sayıda öğrenci de ezilme tehlikesi geçirdi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 27 Ekim 2015 Salı, 13:24

Güney Çevre Yolu çalışmaları kapsamında asfalt dökülen İslampaşa ve Gülbahar mahalleleri arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik yol geçen hafta araç trafiğine açıldı. Yaya kaldırımı ve geçitleri olmayan yol güzergahında yer alan Vakıflar İlkokulu Okulu öğrencileri okula gidip gelirken büyük tehlike ile karşı karşıya kaldı. Bir hafta içerisinde otomobil çarpması sonucu 2 öğrenci yaralandı, çok sayıda öğrenci de ezilme tehlikesi yaşadı.

Öğrencilerin yol kenarındaki kazılmış alanlardan ve kaldırım olmaması nedeniyle araç yolundan yürümek zorunda kalması velilerin tepkisine yol açtı. Veliler, kaldırımı olmayan yolun ulaşıma açılmasına tepki göstermek ve yol güvenliğinin alınması için imza kampanyası başlattı. Veliler okul önüde imza toplarken yoldan karşıya geçmeye çalışan bir öğrenci yol ortasında tamamlanmayan menfeze düşerek ayağını incitti. Hafif yaralanan küçük öğrenci ağladı.

“ÖNLEM ALINMASI ŞART”

Okul önünde toplanan veliler adına açıklama yapan Yüksel Güneş, yolun tamamlanmadan trafiğe açılması ile çocukların korku ve tehlike içerisinde okula gidip gelmek zorunda kaldığını belirterek, “Önceki gün 2 çocuğa araç çarptı. Birinin burnu, diğerinin ayağı kırıldı. Burada önlem alınması şart. Yaya geçidi, trafik ışıkları ve yaya kaldırımları olmalı. Bunlar için imza kampanyası başlattık. Velilerimiz de büyük destek veriyor. Her gün sabah akşam burada büyük karmaşa yaşanıyor. Burada daha ciddi kazalar yaşanmaması için bir an önce önlem alınması gerekiyor” uyarısında bulundu.

Öğrenci velileri de Rize Belediyesi yetkililerine seslenerek gerekli önlemler alınmadan yolun trafiğe açılmasına tepki gösterdi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler