Kapat
A+ A-

Cumhuriyet 92. yaşında

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92. yaşı sebebiyle Ankara'da tören yapıldı...
Yayınlanma tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe, 09:42

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, devlet erkanının Anıtkabir ziyareti ile başladı. Erdoğan, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun hazır bulunduğu törene Bahçeli katılmadı.

[Haber görseli]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir defterine şunları yazdı:

" Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilan ettiği Cumhuriyetimizin 92. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bölgemizde tarihi olayların cereyan ettiği bir dönemde kuruluş yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizi, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri çerçevesinde ilelebet yaşatmanın azim ve kararlılığı içinde olduğumuzu, bu vesileyle bir kez daha ifade ediyoruz. Ülkemizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan zatıalinizin bizlere bıraktığı emanet olan Cumhuriyetimizi, doğrudan halkın oyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla daha da yükseltmek ve muhasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 92 yıl sonra bir kez daha ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası için gerektiğinde gözlerini kırpmadan ölüme giden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Ruhunuz şad olsun."

[Haber görseli]

BAHÇELİ YİNE GELMEDİ

Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek yargı temsilcileri, kuvvet komutanları katıldı. MHP lideri Devlet Bahçeli Anıtkabir'deki törene katılmadı. Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Anıtkabir'de yapılan törene de katılmamıştı.

SARAY'DA RESEPSİYON VERECEK

Erdoğan ve diğer üst düzey devlet erkanı saat 11.30 sıralarında Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) Cumhuriyet bayramı törenlerine katılacak.

Akşam saat 20.00 sıralarında ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhuriyetin Kuruluşu'nun 92. yıldönümü resepsiyonu verilecek.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli, İsmet Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler