THY Bamako'ya uçak gönderdi

Türk Hava Yolları personelini İstanbul'a getirecek uçağı Bamako'ya gitti.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi, 08:46

[Haber görseli]Mali'nin başkenti Bamako'da silahlı saldırganların lüks bir otele yaptıkları baskın sonucu rehin aldığı 170 kişi arasında olan 7 Türk Hava Yolları personeli sağ salim kurtulurken, Atatürk Havalimanı'nda hazır tutulan Türk Hava Yolları (THY) uçağı da bu ülkeye gönderildi. Saat 19.20'de Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Boeing 737-900 tipi TC-JYD kuyruk tescilli uçak kurtulan THY personelini İstanbul'a getirecek.

Bu arada THY'den yapılan son bilgilendirmede ise şöyle denildi:
"Bamako'da gerçekleşen olayda otelde bulunan 7 Türk Hava Yolları personelinin tamamı kurtulmuştur. Arkadaşlarımızın Türkiye'ye getirilmesi için gerekli tüm hazırlıklar yapılmış olup, kendilerini memlekete getirmek üzere bir uçağımız İstanbul'dan saat 19:00 (lokal saat) itibarı ile yola çıkacaktır. Olayın duyulduğu ilk andan itibaren oluşturulan kriz masası aracılığıyla, gerek Dışişleri Bakanlığımızın, gerek ilgili Büyükelçiliğimizin destekleriyle süreç yakından takip edilmiş ve gereken çalışmalar yapılmıştır.

Türk Hava Yolları olarak, ailemizin olayı yaşayan 7 üyesine geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, bu süreçte destek olan tüm ilgililere çabalarından ötürü teşekkür ediyoruz."

Mali’de radikal İslamcılar otel bastı: 27 ölü

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ