10 kişilik 'ölüm listesiyle' yakalandı

5 Ocak'ta cezaevinden firar eden bebek yüzlü seri katil yakalandı. Şahsın üzerinden 10 kişilik ölüm listesi çıktı...
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
DHA
Yayınlanma tarihi: 3 Mart 2014 Pazartesi, 15:44

[Haber görseli]Çok sayıda cinayet ve suçla anılan, seri katiller listesinde adı geçen 'Bebek yüzlü seri katil' sonunda yakalandı...

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 Ocak günü cezaevinden firar eden 36 yaşındaki Ali K'nın yakalanması için bir cumhuriyet savcısını görevlendirdi. Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü personelinden oluşan özel ekip kuruldu.

Elde ettiği istihbari ve bilgi ve vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendiren ekipler, 92 ayrı adrese baskın yaptı ancak firariye ulaşılamadı.

Kamuoyunda "Bebek yüzlü katil" olarak bilinen Ali K'nın Düztepe Mahallesi'ndeki bir evde saklandığını tespit eden ekipler, dün gece, jandarma özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonla söz konusu adrese operasyon yaptı. Operasyonda, Ali K. ile kendisine yardım ve yataklık ettiği öne sürülen bir kişi gözaltına alındı.

GÜNDE 3 YA DA 4 ADRES DEĞİŞTİRİYORMUŞ

Cezaevinden firar ettikten sonra Adana ve Mersin'e giden Ali K'nın yakalanmamak için günde 3-4 adres değiştirdiği ve Suriye'ye kaçmak için plan yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Bu arada yakalanan firarinin üzerinde 10 kişilik ölüm listesi çıktığı öğrenildi.

İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlanan hükümlü, geniş güvenlik önlemi altında cezaevine gönderildi.

'BUGÜN OLMAZSA YARIN' DEMİŞTİ

Öte yandan Ali K, cezaevi girişinde gazetecilere, "Hak yerini bulacak. Bugün olmazsa yarın hak yerini bulacak" dedi.

Ali K, 5 Ocak'ta, açık görüş sırasında, kaldığı koğuşun havalandırmasından nevresimlerle çatıya tırmanarak nöbet tutan görevlinin bir anlık dalgınlığından yararlanıp 6 metrelik duvardan cezaevinin bahçesine atlamıştı. Bahçede yaklaşık bir saat kadar bekleyen hükümlü, kalabalığın arasına karışarak dışarıya çıkmıştı.

A+ A-