Kapat
A+ A-

Gazi'de 21 yıl geçti, katliam unutulmadı

Gazi Mahallesi'nde 12 Mart 1995 yılında meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği olayların yıldönümü nedeniyle anma gerçekleştirildi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 12 Mart 2016 Cumartesi, 11:08

[Haber görseli]

Gazi Mahallesi'nde 12 Mart 1995 yılında meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği olaylar nedeniyle anma düzenlendi. Anma öncesi Gazi Mahallesi'nde esnaf kepenkleri kapattı.

[Haber görseli]

Gazi Mahallesi'nde 12 Mart 1995 yılında meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği olayların yıldönümü nedeniyle anma gerçekleştirildi. Yürüyüş öncesi Fevzi Çakmak ve İsmetpaşa Caddelerinde esnaf kepenk kapattı. Ellerinde olaylarda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının bulunduğu grup sloganlar eşliğinde saat 10.30'da Gazi Mezarlığı'na doğru yola çıktı. Yürüyüş sırasında Gazi olaylarının başlamasına neden olan, silahlı saldırının gerçekleştiği kahvehanenin önüne karanfil bırakıldı. Yaklaşık 2 saat süren yürüyüş, olaylarda yaşamını yitirenlerin mezarlarının ziyaret edilmesiyle de son buldu.

[Haber görseli]

Anma sırasında "Gazi- Ümraniye şehitleri ölümsüzdür, unutmadık, unutturmadık" pankartı açan grup yürüyüş boyunca, "Gazi şehitleri ölümsüzdür", "Devrim şehitleri ölümsüzdür"sloganları atıldı.

[Haber görseli]

TOMA'LAR BEKLEDİ

Polis ekipleri mahallenin giriş ve çıkışlarında TOMA ve akrep araçlarıyla bekledi. Havadan da polis helikopteri keşif uçuşu yaptı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler