Üç ilin emniyetinde deprem

Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, Sivas Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay ve Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak görevden alındı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
DHA
Yayınlanma tarihi: 15 Mart 2014 Cumartesi, 09:51

İçişleri Bakanlığı, üç ilin emniyet müdürlerini görevden aldı.

Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul'un, İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan atama kararnamesine göre görevden alındığı belirtildi. 2012 yılı içerisinde 1'inci Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi ederek Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görev alan Yurdakul, 14 Eylül 2012'de Van'a atandı.

AYRILMAK İÇİN DİLEKÇE VERMİŞTİM

Yurdakul, bunun 2-3 gün içerisinde gelişen bir olay olduğunu belirterek, "Ben daha önce Van'dan ayrılmak için dilekçemi vermiştim. Bu valilik tarafından kabul edilmemişti. Şimdi görevden alınarak merkeze alındık. Bugüne kadar burada görev yaptığımız süre içerisinde bir tuğla bile bırakabilmişsek ne mutlu bize. Görevi bize verenler, bu görevi bizden alabilir" dedi.

Yurdakul'un merkeze alınmasından sonra Van Emniyet Müdürlüğü görevine ise Polis Başmüfettişi Mahmut Karaasalan'ın atandığı belirtildi.

GİRESUN'DA DA GÖREVDEN ALMA

İçişleri Bakanlığı atama kararnamesiyle görevden alınan Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’ın yerine Polis Başmüfettişi Uğur Öztürk atandı. Hikmet Bulak, 10 Kasım 2011 tarihinde Giresun Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başlamıştı.

SİVAS EMNİYET MÜDÜRÜ DE GÖREVDEN ALINDI

Sivas Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay da görevden alındı. Son kararname ile merkeze alınan Sivas Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay kararla ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu. Sivas'ta 2012 yılının Eylül ayında göreve başlayan Selçuk Kızılay, kararla ilgili olarak DHA'ya yaptığı açıklamada, "Bize verilen görevi yaptık, ayrılıyoruz. Daima Sivas için en iyi hizmeti üretmeye çalıştık. Umarım başarılı olmuşuzdur. Bundan sonra göreve gelecek arkadaşa başarılar diliyorum." dedi. Başka her hangi bir açıklama yapmayacağını söyleyen Kızılay, bugün kentten ayrılacağını belirtti.

A+ A-