"Alo Mustafa" da montaj dedi

Star Grubu Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu kasetler için "Net söylüyorum konuşma montajlanmış" yorumunu yaptı.
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2014 Çarşamba, 12:38

Mustafa Karaalioğlu, 24 TV'de Murat Çiçek ile Melih Altınok'un konuğu oldu. Karaalioğlu, Başbakan Erdoğan'ın kendisini Mehmet Altan ve Hidayet Tuksal'ın kovulması için aradığı iddia edilen telefon görüşmelerini "Net söylüyorum konuşma montajlanmış" yorumunu yaptı.

Star Grubu Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu canlı yayında şunları söyledi:

ASLI ASTARI YOK, MONTAJLANMIŞ

"O konuşmaların aslı astarı yok. Kesilmiş, montajlanmış, başbakan medyaya baskı yapıyor imajı oluşturulmak isteniyor. Beni başbakan aramıştır. Başka siyasiler de aramıştır. Bize taleplerde bulunurlar. Bizim işimiz o talepleri değerlendirmektir.

Başbakanımızın Mehmet Altan ile ilgili şikayetleri de oldu. Övgüleri de oldu bugüne kadar. Altan'ın da sayın başbakanım yazdığı liderdir Erdoğan. Benim ilgileneceğim demem de "hocam bu nedir" diye konuşmaktır.

BENİM TARAFIMDAN ATILMAYI KENDİNE YEDİREMİYOR

Ne başbakan benden istedi atılmasını, ne de ben başbakan istedi diye attım. Mehmet Altan bir sene sonra ayrılmak zorunda kaldı. Hoca benim tarafımdan gönderilmeyi gururuna yediremiyor nedense, ama ben gönderdim. Bazı yazarların kaprisleri var. Hoca'da şöyle bir şey oldu. Gazete aleyhine konuşuyor, yazıyor, demeç veriyor. En son PKK'nın sitesinde yaptı. Atmadım, düzelt bunu yanlış anlaşılma var dedim. İnanamadı kendisini atabileceğime her halde. Aracılar vardı çünkü, ism vermeyeyim. Yapmadı, yapmadığı için işine son verdik.

HASAN CEMAL'İ BAŞBAKAN KOVDURMADI


Gelelim Hasan Cemal'e… Atılmasını Başbakan istemedi. Yüzde 100 biliyorum. Nedense başbakan attırdı payesi istiyorlar. Benim tanıklıklarım var. Utanmadan, mesleki ahlak, etik dinlemeden nasıl oluyor da bir gazetecinin kanunsuz dinlenen bir konuşmayı veri kabul edebiliyorlar. Ki kendileri de dinlendi. Bu nasıl bir öfkedir. Türkiye'de demokrasinin hakettiği yeri bulmasını isteyen bütün insanlara karşı bir öfke var. Varsın beni dinlesin de bunları da dinlesin diyorlar sanki. Kendisi ile bir ilişkimiz var ama bunu bir kaç kez ihlal ettiği için söylüyorum bunu.

HASAN CEMAL'İ AFFETMEYECEĞİM

Hidayet hanım kendisi bıraktı. Dürüst bir ahlak örneği gösterdi. Hasan Cemal'i, Hasan Cemal gibi davrananların tutumunu affetmeyeceğim. Bu meslek gündelik konuların malzemesi olmasına layık değil. İlkesellik kalmadı.

MEHMET ALTAN KOVULUNCA AKPLİ BAKANLAR ARADI

Mehmet Altan gönderildikten sonra tepki gösteren sadece AKPliler oldu. Hiçbir yayın yönetmeni o şartlarda babasının oğlu olsa o yazarı tutmazdı. Buna kimse izin vermezdi. Bütün meslektaşlarım bana hak vermişti. İsim vermeyeyim. Niye gönderiyorsun diye AKPli bakanlar bile aradı. Başbakan muhalifi bir yazar, AKP muhalifi bir yazar değildi. Başbakan kendisi sevgisini de nefretini de söyler.

A+ A-