Tuvaletini yaparken uçuruma yuvarlandı

Karabük'te uçurumun kenarında tuvaletini yaparken dengesini kaybedip yuvarlanarak 300 metre aşağıya düşen 19 yaşındaki Ümit Duhan Kömür, ağır yaralandı. Kömür, kurtarma ekiplerinin arama çalışması sonucu bulunarak hastaneye kaldırıldı.
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2014 Perşembe, 09:41

[Haber görseli]Ümit Duhan Kömür, akşam saatlerinde arkadaşları Umut E., Yunus A. ve Ferdi Ö. ile birlikte Kayabaşı Mahallesi'nde televizyon vericilerinin bulunduğu tepede alkol almaya başladı. Ümit Duhan Kömür, iddiaya göre, bir süre sonra tuvaletini yapmak için arkadaşlarının yanından ayrıldı. Geri dönmemesi üzerine Kömür'ü aramaya başlayan arkadaşları, bulamayınca polise haber verdi. Polis ile birlikte gelen AFAD ve UMKE ekipleri dağlık ve çalılık olan uçurumda arama yaptı. Karabük Off-Road Kulübü üyeleri de arazi araçlarının farları ile bölgeyi aydınlatarak ekiplere yardımcı oldu.

Ümit Duhan Kömür, yaklaşık 1 saat sonra alkol aldığı tepeden yaklaşık 300 metre aşağıda çayın kenarında ağır yaralı bulundu. Tuvaletini yaparken dengesini kaybederek düştüğü anlaşılan Kömür, sedye ile yaklaşık 1 kilometre taşınarak ambulansa konuldu. İlk müdahalesi ambulansta yapılan Kömür, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Kömür'ün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Kömür'ün 3 arkadaşı ifadeleri alınmak üzere karakola götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

A+ A-