İlhan ve Turhan Selçuk anılıyor

Türkiye’nin iki aydınlanma bilgesi Cumhuriyet Gazetesi eski İmtiyaz Sahibi ve gazeteci yazar İlhan Selçuk ile Cumhuriyet Gazetesi çizerlerinden Turhan Selçuk ölümlerinin 6. yılında anılıyor.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 06:18

İlhan Selçuk ve Turhan Selçuk için ilk anma yarın saat 11.30’da Hacıbektaş’ta Çilehane’deki mezarları başında gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ile Aslı Selçuk burada birer konuşma yapacak. Konuşmaların ardından iki bilge insan için saygı geçişi düzenlenecek ve ardından da Hacıbektaş’ta can aşı verilecek. Daha sonra ise sanatçı Hasan Fehmi Hızal’ın yaptığı Abdülcanbaz sergisi ile Turhan Selçuk’un karikaktürlerinin bulunduğu sergi açılacak.

Serginin ardından Hacıbektaş Kültür Merkezi’nde Orhan Erinç, gazetemiz yazarı Şükran Soner, Prof. Dr Süleyman Saim Tekcan, Aslı Selçuk ve Baba Zula grubundan Murat Ertel birer konuşma yapacak. Hacıbektaş’taki anma törenine katılmak isteyen okurlarımız için 18 Haziran 2016 akşamı Şişli’den ücretsiz otobüs kaldırılacak. İsim kaydı için saat 09.00-18.00 saatleri arasında 0.212. 343 72 74 No’lu telefon numarası aranabilir.